Co wiedział Stalin

Wydawnictwo: Amber
historyczna

Dlaczego Stalin nie brał pod uwagę możliwości ataku Niemiec na związek Radzieckia Dlaczego w czerwcu 1941 roku nie wierzył raportom radzieckiego wywiadu o planowanym atakua Dlaczego zlekceważył nalegania swoich generałów, by rozpocząć ..

Zielin | 2014-02-09
Przeczytana: 07 lutego 2014

Książka przedstawia mnóstwo faktów z przedednia ataku Hitlera na Związek Radziecki i choćby dla tego warto ją przeczytać. Ocenę co do wiarygodności postawionych w niej tez, zostawiam czytelnikom. Być może, gdyby Hitler wstrzymał się z atakiem przez kilka miesięcy, czytali teraz byśmy "Co wiedział Hitler", ale to już historia alternatywna.

żabot | 2013-05-29
Przeczytana: 2011 rok

Warto przeczytać, by przekonać się, ze nadal ludzie wywodzący się z kręgu historiografii anglosaskiej powtarzają mniejsze lub większe głupoty o tym, jak to dobry i pokojowo nastawiony wujaszek Joe był zaskoczony hitlerowską agresją i w panice zamknął się pod Moskwą nie mogac się pozbierać. Co prawda nie jest to powiedziane wprost i aż tak skrajnie, ale po ksiązkach nie tylko Suworowa, ale i Sołonina czy Bieszanowa trudno w to uwierzyć.
Cóż znaczy radziecka i postradziecka propaganda o Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej i walce narodu miłującego pokój. Goebels przy tym to uczniak i skończony dureń. Bajeczki propagandystów Stalina beda pokutowac w historiografii jeszcze dziesięciolecia.
Warto jednak sięgnąc po tę pozycję, bo nie brakuje tu bardzo ciekawych faktów.

PieprzowyPirat | 2015-11-17
Aleksander | 2011-08-14