Zjadając siebie

Wydawnictwo: Zysk i S-ka

Pięknie napisany i niesamowicie szczery pamiętnik kobiety opowiadający o jej normalnym-nienormalnym stosunku do jedzenia. Candida Crewe zastanawia się, czy jest cokolwiek normalnego w stosunku kobiet do jedzenia i wagi. Podczas gdy inni dostrzegają jej godną pozazdroszczenia szczupłą sylwetkę, sama Candida wciąż zamartwia się, czasami obsesyjnie, o swoją wagę.

Od dłuższego czasu w mediach non stop słyszy się i czyta o dietach, wyznawanym przez gwiazdy kulcie dbania o figurę na różnorakie sposoby… nie ma się więc co dziwić, że coraz więcej kobiet popada w paranoję co kształtuje ich „normalny-nienormalny” stosunek do jedzenia, który opisała w swojej książce Candida Crewe.
Niektórym wydaje się, że przesadne przejmowanie swoim wyglądem jest oznaką pustostanu w umyśle tych osób. Według mnie - nic bardziej mylnego. Osoby, dla których zbędny kilogram jest powodem do obsesyjnego kontrolowania się i stąpaniem po granicy rozpaczy oraz strachu przed jedzeniem nie świadczy o ich głupocie. Autorka książki „zjadając siebie” w miarę trafny sposób próbuje analizować poważny problem dotykający coraz więcej kobiet - dotyczący wagi, postrzegania siebie, ich stosunku do jedzenia. Problem, który szczególnie starszym pokoleniom wydaje się być błahym, a nam czasem spędza sen z powiek, przytłacza i często prowadzi do nieszczęść - gdy rozsądne podejście jest...

baranka | 2011-02-23
Przeczytana: 01 lutego 2011

Ciężko mi się ją czytało, ale udało mi się dobrnąć do końca. Spodziewałam się chyba czegoś innego po tej książce.

Jagodzianka | 2013-08-12

Niestety, jest to jedna z niewielu książek, której nie dałam rady doczytać do końca. Spodziewałam się po niej całkowicie czego innego, nie mogąc przełamać się do losów bohaterki, która przy wadze 57kg uważała się za osobę grubą, mimo że książki o tematyce dotyczącej odżywiania i ich zaburzeń bardzo lubię.

masza | 2015-09-26
Przeczytana: 05 sierpnia 2015

Na początku ciągnie się jak flaki z olejem, ale warto przebrnąć przez te pierwsze strony. To nie jest kolejna badziewna książka o odchudzaniu i problemach z jedzeniem. Polecam.

anaszko | 2017-01-26
Przeczytana: 26 stycznia 2017

Czytało mi się to świetnie i bardzo szybko. Nie było to coś bardzo wybitnego, aczkolwiek fajna propozycja na wieczór, gdy nie ma innego zajęcia.

Polecam.

Gabi145 | 2014-03-07
Przeczytana: 2014 rok

Dawno się tak nie męczyłam.

Amy86 | 2015-06-19
Nymeria | 2015-01-19