Zjadając siebie

Zysk i S-ka
2008-01-01
2008-01-01

więcej Więcej

Szóstka za odwagę dla autorki, która potrafiła wywnętrzyć się przed wszystkimi, którzy zechcą przeczytać jej książkę. Jest to właściwie autobiografia opisana poprzez problem jedzenia, które wysuwa się na pierwszy plan. Autorka opisuje swoje życie, które nierozerwalnie jest związane z jedzeniem i problemami z wagą. Śniadanie, lunch, podwieczorek, obiad, a na koniec kieliszek...

Książka napisana przez kobietę z obsesją na punkcie jedzenia. Miała do niego tak nienormalne podejście, że zachowanie innych ludzi przy stole decydowało, czy ona zje czy nie zje. Bo ona zawsze miała ochotę zjeść i się wstydziła zjeść, gdy inni już nie mogli lub nie chcieli. Przeczytać można, ale w sumie nie wiem po co. Cała książka jest o jedzeniu i tylko o tym.

Szczerze mówiąc, spodziewałam się czegoś innego, sądząc po opisie. Według mnie, jest tu za dużo elementów autobiograficznych, powinno również być więcej opisów sposobu myślenia osoby z zaburzeniami odżywiania, są, ale jest ich za mało jak na książkę o takiej tematyce. Liczyłam też na szersze opisy sytuacji, bólu i cierpienia z czasów, kiedy autorka cierpiała na bulimię,...

Czytało mi się to świetnie i bardzo szybko. Nie było to coś bardzo wybitnego, aczkolwiek fajna propozycja na wieczór, gdy nie ma innego zajęcia.

Polecam.

Na początku ciągnie się jak flaki z olejem, ale warto przebrnąć przez te pierwsze strony. To nie jest kolejna badziewna książka o odchudzaniu i problemach z jedzeniem. Polecam.

Niestety, jest to jedna z niewielu książek, której nie dałam rady doczytać do końca. Spodziewałam się po niej całkowicie czego innego, nie mogąc przełamać się do losów bohaterki, która przy wadze 57kg uważała się za osobę grubą, mimo że książki o tematyce dotyczącej odżywiania i ich zaburzeń bardzo lubię.

Na półkach: , , , , ,

Od dłuższego czasu w mediach non stop słyszy się i czyta o dietach, wyznawanym przez gwiazdy kulcie dbania o figurę na różnorakie sposoby… nie ma się więc co dziwić, że coraz więcej kobiet popada w paranoję co kształtuje ich „normalny-nienormalny” stosunek do jedzenia, który opisała w swojej książce Candida Crewe.
Niektórym wydaje się, że przesadne przejmowanie swoim...

Ciężko mi się ją czytało, ale udało mi się dobrnąć do końca. Spodziewałam się chyba czegoś innego po tej książce.

• Zaburzenia odżywiania
  • 2013
  • Bardzo chcę mieć.../Przygarnę...
  • Zdrowie
  • 2010
  • Pamiętniki, wspomnienia, biografie, powieści biograficzne

Candida Crewe Zjadając siebie Zobacz więcej