La cucina

Seria: Do Torebki
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
837384483X

Od dzieciństwa Rosa Fiore znajdowała pocieszenie w rodzinnej kuchni. La Cucina (kuchnia), serce majątku ziemskiego, była miejscem, w którym pokolenia kobiet rodu Fiore przygotowywały wystawne uczty. Fascynacja Rosy sztuką kulinarną dorównywała jedynie jej gorącemu uczuciu do Bartolomeo, który przeznaczony był innej. Kiedy już pogodziła się z samotnym życiem poznaje tajemniczego mistrza sztuki kulinarnej, który uświadamia Rosie potęgę jej zmysłowości.

BetiFiore | 2013-01-09
Przeczytana: listopad 2012

Jedna z wielu ksiazek z "włoskiej serii". Tłumaczenie czesto koszmarne. "Carciofi" to podobno "ziemniaki" a "colazione" to nie sniadanie a kolacja! Jezyk czesto sztuczny. Dla zabicia czasu, jako ze ksiazka nieduza, moze byc.

Iwona | 2011-02-15
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Mam

Nieśmiała, korpulentna bibliotekarka i pełne erotyki opisy przygotowywania potraw i ich spożywania. Chce się jeść i pożerać...kolejne strony! Obowiązkowa lektura dla miłośników dobrej kuchni. Książka trochę bajkowa, ale w romantycznej i gorącej scenerii włoskiego słońca można wybaczyć ;)

ja_ka_ja | 2016-10-11
Przeczytana: 2016 rok

Kupiłam tę książkę za grosze tuż przed wyjazdem na Sycylię i trafiłam w dziesiątkę. Idealna lektura na wypoczynek! :)

lamaga | 2010-08-28

La cucina siciliana czyli kuchnia rodem z Sycylji.Rosa Fiore jest bibliotekarka ktorej wielka pasja jest gotowanie.Sex,Sycylia,la familia,mafia...a wsrod tego wszystkiego wspaniale przepisy warte tego ,aby je wyprobowac we wlasnej kuchni:-)

Janina | 2012-10-06
Przeczytana: 20 września 2012

Gargantuiczna książka, nieprawdopodobna, trochę niby realizm magiczny. Jestem entuzjastką wątków kulinarnych w powieściach. Bardzo lekko się czyta, polecam jako uroczy przerywnik w dobrym stylu, żadne tam Domy w Toskanii czy Elisabeth Griffin jej nie dorastają pod względem stylu.

adzisan | 2014-12-31
Na półkach: 2014, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 31 grudnia 2014

no cóż... czasem trzeba przeczytać coś kiepskiego, żeby docenić kunszt innych książek :D
Poza wszystkim to ultra lekka, "odmóżdżająca" lektura. Coś jak odcinek telenoweli, tyle że bez lokowania produktu.

marpil | 2011-01-05
Przeczytana: 02 maja 2010