Varia europejskie

Wydawnictwo: Wydawnictwo Adam Marszałek
historyczna

Już samo tylko wyliczenie oskarżeń kierowanych pod adresem Unii Europejskiej musi skłaniać przy analizie jej funkcjonowania do ostrożności. Jeśli dać im wiarę, trudnym staje się uniknięcie pytania, czy mowa tu o ponadnarodowej organizacji, której jednym z celów jest wyrównywanie standardu życiowego w państwach członkowskich, czy też o instytucji molochu, który niczym lewiatan Thomasa Hobbesa pożera suwerenność członków Wspólnoty i tym samym ich narodową tożsamość.