Prawo i polityka ochrony środowiska naturalnego Unii Europejskiej

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN

Powszechna w Unii Europejskiej świadomość potrzeby ochrony środowiska naturalnego nie zawsze idzie w parze z rzeczywistymi działaniami. Bywa to spowodowane brakiem odpowiedniego prawodawstwa , niejasnym podziałem kompetencji i odpowiedzialności czy też problemem z zastosowaniem przepisów w praktyce. Książka jest pierwszym w języku polskim opracowaniem dotyczącym zastosowania prawa wspólnotowego w dziedzinie ochrony środowiska naturalnego. Ponadto zawiera aktualny (stan na 1 stycznia 2009) i kompletny wykaz aktów prawnych przyjętych na szczeblu UE w tym obszarze. Zestawienie sposobów realizacji prawodawstwa unijnego w tej dziedzinie w Niemczech i w Polsce obrazuje występujące w UE rozbieżności w procesie decyzyjnym i implementacyjnym. Chronologiczny i tematyczny podział aktów prawnych zebranych w wykazie ułatwia orientację w zakresie obowiązującego w Unii Europejskiej prawodawstwa w dziedzinie ochrony środowiska naturalnego.

źródło opisu: http://www.pwn.pl/

źródło okładki: http://www.pwn.pl/

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!