Przypadki graniczne Polacy i Niemcy

Tłumaczenie: Anna Jachimiak
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Odkrywanie światów". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Stowarzyszenie WK Borussia
Grenzfalle. Zwischen Polen und Deutschen

24 rozdziały, 24 miejsca przygraniczne. Od Zgorzelca po Świnoujście. Autor, Szwajcar, odbywa podróż wzdłuż polsko-niemieckiej granicy, od trójkąta trzech państw na południu aż do Bałtyku. O przebiegu trasy decydował przypadek. Haffnera interesują, jak sam to określił, "sensacje codzienności". Każdy rozdział to opis małych światów, tego, czego nie ma w żadnych przewodnikach dla turystów. Autor przedstawia również w przystępny sposób perspektywę historyczną trudnych stosunków polsko-niemieckich na tych ziemiach, nie ocenia, ukazuje postawy ludzi, stara się ich zrozumieć. Książka zdobyła duże uznanie czytelników niemieckojęzycznych.

źródło opisu: wyd. Stowarzyszenie Wspólnota Kulturowa

introdukcja | 2014-05-31