Krucjaty. Historia

Tłumaczenie: Katarzyna Pachniak
Wydawnictwo: W drodze
The Crusades: A Short History
historyczna

Krucjaty. Historia jest książką pod wieloma względami wyjątkową. To doskonała synteza historii Europy i Kościoła w wiekach XI-XVIII widziana przez pryzmat ruchu krucjatowego. Gwarancją rzetelności dzieła jest nazwisko autora a niekwestionowanego autorytetu w dziedzinie historiografii wojen krzyżowych. Nie jest to jednak praca standardowa. Przyjęta optyka pozwala autorowi uwzględnić zarówno krucjaty w tradycyjnym rozumieniu, jak również wyprawy przeciw Albigensom, Mongołom czy poganom w naszej części Europy. świetne, nowatorskie, barwne dziejopisarstwo służące doskonale zarówno specjalistom, jak i wszystkim zainteresowanym historią krzyżowców.

relanium | 2015-06-26
Shahrivar | 2015-06-18