Nałogowiec

Wydawnictwo: Zysk i S-ka

Ponure, zabawne i niezwykle celne obserwacje. Nałogowiec to jedno z najwybitniejszych dokonań literackich Blake a Nelsona. Akcja powieści rozgrywa się na północnym zachodzie Stanów zjednoczonych pod koniec XX wieku. Pod wieloma względami jest to powieść bez puenty, historia napisana dla samej historii. Czytelnik poznaje Mitcha, dwudziestokilkuletniego poszukiwacza mocnych wrażeń, i razem z nim błąka się bez celu po mieście. Dziesiątki sytuacji mogą zdawać się bardzo znajome tym czytelnikom, którzy orastali w latach dziewięćdziesiątych poprzedniego stulecia: przyjaźń z didżejami, wyrzucanie z barów, zetknięcie z heroiną, seks na jedną noc…

Stasia | 2013-09-18
Na półkach: Przeczytane, 2010, Posiadam
Przeczytana: 2010 rok

Książka jest ostra. Dosłownie. Ostre są słowa i myśli bohatera, ostre są jego czyny, ostre jest życie prowadzone przez Mitcha.
Każda kartka przepełniona jest ostrzem wbijającym się w czytelnika. Życie przedstawione w niej jest pełne prochów i niesmacznej seksualności wedle, której kobiety służą tylko do seksu, pozbawionego godności. Nie lubię głównego bohatera, nie lubię jego przyjaciół, nie lubię jego postępowania i toku myślenia. Nie rozumiem przekazu autora w tej książce, o ile taki istnieje. Wydaje mi się, że ta malutka książeczka, która przypomina notesik o cenie 32,90 zł służy tylko i wyłącznie do zaspokojenia fantazji niektórych ludzi, lubiących takie sfery życia. Książki nie polecam, zwłaszcza osobą o wrażliwej duszy.

endlessummer | 2015-06-23
Przeczytana: 20 czerwca 2015

Książka lekka, dwa po południa i już jest przeszłością, bo naprawdę bardzo szybko czyta się 3-stronowe rozdziały. Aczkolwiek według mnie jest napisana banalnie, historia praktycznie w ogóle nie wciąga, a ruchy bohaterów są przewidywalne, a czasami nawet dołujące.

Lalanel | 2011-08-15

jest bardzo kiepsko napisana, surowym językiem bardzo niezgrabnym i kanciastym. Czyta się szybko, ale niekoniecznie pochłania ją się z zapartym tchem (:

Whiro | 2014-08-22
Przeczytana: 2007 rok

Straszliwie durna. Język okropny, prostacki. Zakończenia nie rozumiem.

magdap95 | 2012-08-15
Przeczytana: 10 maja 2011

Kiepska, nieciekawie się kończy.

annazyc | 2016-05-22
Molaris | 2016-02-19