Disorder i ja

Wydawnictwo: Jirafa Roja
samotność, tęsknota, uczucia

Nowe wydawnictwo autora "Xenny" i "Melanży". Powieść o dwóch młodych outsiderach, którzy niekoniecznie chcą i niekoniecznie potrafią odnaleźć się w rzeczywistości początku lat 90-tych XX wieku. Miejsce sklepów Społem zajmują Euro Shopy, a spelunek piwnych - modne puby, ale młodzi bohaterowie nie potrafią czerpać z dobrodziejstw kapitalizmu. Skazani na przegraną, bo nie zainteresowani uczestnictwem w wyścigu szczurów. Powieść raz zabawna, raz smutna, pełna pijackich anegdot, nie wolna od erotyki. Czyli to wszystko, co czytelnicy autora "Xenny" dobrze znają.

źródło opisu: Jirafa Roja, 2009

Alicja | 2012-08-19
Przeczytana: 28 marca 2010

Dostałam tę książkę w prezencie i bardzo dobrze. Pożyczyłam ją moim znajomym i wrażenia były takie same jak moje. Mówiliśmy o swoich ulubionych fragmentach i w ogóle przezywaliśmy co się tam działo. Jedna z ulubionych książek która nigdy mi się nie znudzi. W tekście jest mnóstwo wplątanych cytatów z piosenek dzięki czemu poznałam kilka dobrych punkowych zespołów.

Pisząc opinie, ( po jakimś czasie, usprawiedliwię się w nawiasie) nawet książki tego autora pomyliłem...
Czy to dobrze świadczy o mnie? Chyba nie...
Choć czy kiedyś mi się to zdarzyło wcześniej? Nie, na pewno nie.
Czy to świadczy o tej książce? Według mnie... tak.

Noszołata | 2014-06-20
Przeczytana: 16 listopada 2013

Dołująca. Stracicie wiarę w ludzi. Za co tyle gwaizdek? Za mega siłę oddziaływania.

Ela | 2010-10-07
Przeczytana: 07 października 2010

Kiedyś, mając lat 16 i odurzając się rytmami punk-rocka byłam mocno zafascynowana literaturą Pana Łukasza. Napastliwie wczytywałam się w stronice Xenny, która stoi dumnie na mojej półce, ale bardzo rzadko do niej wracam.
Disorder i ja to niekończąca się opowieść o piciu. O zapijaniu się na śmierć. Nie wstrząsnęła mną i nie wywołała w moim życiu rewolucji. Nie pozostawiła głębszych przemyśleń, bo, że alkohol to syf, wiem nie od dziś.Polecam wszystkim przeżywającym okres buntu. I tym co są ciekawi przemyśleń alkoholika.
Duży plus tej książki to rozdziały poświęcone ukochanym. To jak je opisuje, jak się dla nich zmienia.

Karolina Futyma | 2014-01-30

Erotyka, alkohol, bunt. Czyli wszystko to, czego po Gołębiewskim można się spodziewać.

Patrycja | 2013-04-12

Lubię twórczość Gołębiewskiego, oryginalna, niepowtarzalny klimat.

Piotr_k84 | 2016-03-13

Na pozór miła lekka i przyjemna książka o perypetiach dwóch punkowców - miłośników tanich alkoholi, którzy nie mogli odnaleźć się w rodzącym się w Polsce kapitalizmie.

Po przeczytaniu całej książki (czyta się błyskawicznie - jeden wieczór i pochłonięta) pojawia się jednak refleksja o pozornie błogim świecie alkoholika. Prawda stara jak świat, autor nie odkrył nic nowego, ale mimo to warto przeczytać - daje do myślenia.

ps. jest jeszcze druga strona medalu, której chyba nikt nie przytoczył w poniższych opiniach - główny bohater ma drugą twarz - za maską pijaczka kryje się osoba, dla której literatura jest ważnym elementem życia (w treści książki przytoczone są kilkukrotnie utwory literackie, po które sięga bohater).

Luu | 2011-12-12

To moja ulubiona (obok "Bomby") książka Gołębiewskiego. Być może nie oddziałuje na czytelnika jak np. Xenna, ale świetnie się ją czyta. Anegdota o narciarzu wymiata:)

qereidid | 2010-05-15
Przeczytana: 27 stycznia 2009

Łukasz Gołębiewski powraca w świetnym stylu.
Książka trochę gorsza od dwóch poprzednich, ale klimat puknowy nadal mocno kopie!

kachori | 2016-03-30