Nałogowiec

Blake Nelson Wydawnictwo: Zysk i S-ka literatura piękna
Zysk i S-ka
2006-01-01
2006-01-01

Okropny styl pozbawiony jakiejkolwiek barwy i literackiego kunsztu.

Okropny styl pozbawiony jakiejkolwiek barwy i literackiego kunsztu.

Książka słabo napisana. Kiepski, wręcz prostacki warsztat literacki. Aż normalnie wkurza ten surowy, nieobrobiony literacko język.

lekka książka na raz, bez głębszych przemyśleń.

lekka książka na raz, bez głębszych przemyśleń.

Dzieci lat 80 i 90- wychowywane na podwórku, gdzie razem z rówieśnikami wymyślało się coraz to odważniejsze sposoby spędzania wolnego czasu.
Książka napisana prostym, momentami wręcz prostackim językiem, ale myślę, że taki styl zachęci do czytania młodzież, dla której książka może stać się przestrogą.

Podobny jest Mitch- główny bohater, który jest właśnie jednym z tych dzieci. Nie dorósł- mimo ukończenia już wieku nastoletniego- jego życie to w dalszym ciągu zazwyczaj tylko zabawa, którą pozwala przeżyć również czytelnikowi....

Książka lekka, dwa po południa i już jest przeszłością, bo naprawdę bardzo szybko czyta się 3-stronowe rozdziały. Aczkolwiek według mnie jest napisana banalnie, historia praktycznie w ogóle nie wciąga, a ruchy bohaterów są przewidywalne, a czasami nawet dołujące.

Straszliwie durna. Język okropny, prostacki. Zakończenia nie rozumiem.

Straszliwie durna. Język okropny, prostacki. Zakończenia nie rozumiem.

Książka jest ostra. Dosłownie. Ostre są słowa i myśli bohatera, ostre są jego czyny, ostre jest życie prowadzone przez Mitcha.
Każda kartka przepełniona jest ostrzem wbijającym się w czytelnika. Życie przedstawione w niej jest pełne prochów i niesmacznej seksualności wedle, której kobiety służą tylko do seksu, pozbawionego godności. Nie lubię głównego bohatera, nie lubię jego przyjaciół, nie lubię jego postępowania i toku myślenia. Nie rozumiem przekazu autora w tej książce, o ile taki istnieje. Wydaje mi się, że ta malutka książeczka, która przypomina notesik o cenie 32,90 zł służy tylko i wyłącznie do zaspokojenia fantazji niektórych ludzi, lubiących takie sfery życia. Książki nie polecam, zwłaszcza osobą o wrażliwej duszy.

z gatunku ubaw po pachy

z gatunku ubaw po pachy

Kiepska, nieciekawie się kończy.

Kiepska, nieciekawie się kończy.

jest bardzo kiepsko napisana, surowym językiem bardzo niezgrabnym i kanciastym. Czyta się szybko, ale niekoniecznie pochłania ją się z zapartym tchem (:

• 2000-2010
  • Przed 2012