Czasopismo Związek Chłopski 1894-1908 i jego oblicze polityczno-społeczne

Wydawnictwo: Petrus
historyczna

Książka jest pierwszą w Polsce próbą monograficznego przedstawienia dziejów niezwykłego czasopisma związek Chłopski. Periodyk ten był jednym z najwcześniejszych pism wydawanych przez chłopskich działaczy politycznych na terenie Polski Południowej. W poszczególnych rozdziałach książki przeanalizowane zostały główne zagadnienia poruszane na łamach pisma oraz ich wpływ na życie, wychowanie i pracę społeczeństwa w kontekście sytuacji społeczno-politycznej. Te zagadnienia i problemy skonfrontowane z