5-minute Star Wars Stories
Star Wars, Gwiezdne Wojny
ryszpak

Skocz w nadprzestrzeń z jedenastoma naładowanymi akcją opowieściami ze świata Gwiezdnych Wojen! Mistrz Yoda ściera się w zapierającym dech w piersiach pojedynku z Hrabią Dooku, Luke Skywalker i rebelianci ścigają się z czasem, żeby zniszczyć Gwiazdę Śmierci, a dzielna, lecz samotna Rey poznaje nowego elektronicznego przyjaciela! Każda z tych historii idealnie nadaje się do czytania w pięć minut - w sam raz dla tych, którzy ponad wszystko cenią sobie zawrotną prędkość hipernapędu!

źródło opisu: Okładka

źródło okładki: www.sklep.egmont.pl

bibi | 2016-07-28
Przeczytana: lipiec 2016

11 opowiadań dla młodszych czytelników, o walkach, zmaganiach, przyjaźni i odwadze bohaterów w odległych przestrzeniach. Spotkania z ulubionymi bohaterami gwiezdnych przygód do samodzielnego czytania. Dużo barwnych ilustracji Disneya, dużo przygód, dużo frajdy.

AnnaSikorska | 2016-09-06

„Star Wars” cieszą się takim powodzeniem, że kolejna część pojawiająca się na ekranach kin wiąże się ze sprzedażą gadżetów, książek, licznych dyskusjach i analizach. Moje pokolenie doskonale pamięta pierwszą część z serii filmów, która w latach 80 XX wieku trafiła na ekrany kin. Bardzo szybko stał się to film kultowy. Młodzi ludzie przeżywali fascynację przygodami bohaterów, zdobywali świetlne miecze i w wyobraźni wcielali się w swoich ulubionych bohaterów. To powodzenie sprawiło, że bardzo szybko powstały kolejne części. Nie zabrakło też seriali, książek, komiksów, gier fabularnych, komputerowych oraz wielu kolekcji figurek, maskotek itp. „Gwiezdne Wojny” zostały też bardzo przychylnie przyjęte przez starszych widzów, dla których w Polsce mógł on mieć wydźwięk polityczny (złe rządy i dobrzy buntownicy). Był symbolem zmian, jaki zachodziły na świecie.
Mimo upływu lat, zmiany sposobu filmowania, postępu technologicznego „Star Wars” cieszą się wielkim powodzeniem. Dorośli miłośnicy...

BB-8 | 2016-12-17
Przeczytana: 07 grudnia 2016

Ta książka mi się bardzo, ale to bardzo podobała!!! Jestem fanem Star Wars i jeśli się pojawia jakaś książka na ten temat, czytam ją. Ta książka opowiada o wielu przygodach niesamowitych, szczególnie ze świetlnymi mieczami. Podobała mi się opowieść Bitwa o Hoth. Mój ulubiony bohater to Luke Skywalker. Był bardzo dumny, że jest Jedi i latał statkiem o nazwie X-Wing. Miał przyjaciół: Czubaka, Księżniczka Leja, Hanasolo i AR2D2 i C-3PO. Przygoda z tą książką była fantastyczna i pomyśleć, że w jednej małej książce kryje się tyle przygód w kosmosie. Niestety było tam dużo wojen a Luke musiał stanąć do walki ze swoim ojcem.

emik84 | 2016-08-09

Książka jest typowym zbiorem opowiadań dla dzieci. Wszystkich historyjek jest aż 11 a ich tematyka oczywiście ściśle nawiązuje do przygód ze świata Gwiezdnych Wojen. Najmłodsi zaglądając do książki dowiedzą się co takiego wydarzyło się podczas wyścigu ścigaczy, w którym rywalizowało wielu zawodników i oczywiście każdy z nich chciał wygrać. Wśród zawodników byli uczciwi i zaradni jak Anakin, ale byli też oszuści, którzy zamierzali wygrać w nieuczciwej rywalizacji jak Sebulba. Tylko czy oszustwo popłaca? Kto wyjdzie zwycięsko z tej kosmicznej rywalizacji?

Takich niezwykłych opowieści na kartach publikacji jest znacznie więcej. Maluchy dowiedzą się więc ponadto co wyniknie z pojedynku Mistrza Yodo i jego ucznia hrabiego Dooku. Przeczytają też o tym czy rycerzowi Jedi uda się uratować przywódcę Senatu Republiki z rąk nikczemnego hrabiego Dooku. Poznają historię mrocznego Lorda Vadera, który zamierza posiąść plany stacji bojowej, które księżniczka Leia ma dostarczyć na...

testolandia | 2016-08-12
Na półkach: Przeczytane, Synek czyta
Przeczytana: 12 sierpnia 2016

Zdanie "Dawno, dawno temu w odległej galaktyce ..." rozpoczyna każdy z filmów i również w naszej publikacji jest obecne. Książka składa się z 11 opowieści o walce dobra ze złem oraz sile przyjaźni. Historyjki poukładane są chronologicznie w stosunku do tego, co wydarzyło się w filmach. Anakin Skywalker ściga się z Sebulbą, Mistrz Yoda ściera się w pojedynku z hrabią Dooku, a Luke odnajduje swoją ścieżkę rycerza Jedi. Poczytamy również o Rebeliantach, którzy próbują zniszczyć Gwiazdę Śmierci oraz umknąć przed straszliwym lordem Vaderem. Poszczególne historie czyta się w kilka minut z prawdziwą przyjemnością.

Książka jest rekomendowana dla dzieci powyżej 8 roku życia i zgadzam się z tą opinią. Niektóre występujące stwory zostały bardzo groźnie przedstawione ( monstrualne rozmiary, wielkie zębiska ociekające śliną i gotowe do pożarcia czegoś/kogoś ).

Świetne wydanie, barwne, sugestywne ilustracje i treść dostosowana do młodego czytelnika, to jest to co lubimy. Polecamy.

Sylwana | 2017-06-07
Przeczytana: 07 czerwca 2017

Jedna z ulubionych mojego synka. Mówi, żebym dała 700 gwiazdek :D Historyjki nie za długie, wybiórcze. Kolorowe ilustracje z ulubionymi bohaterami. Czego chcieć więcej? Ja bym coś chciała więcej :D

emeela | 2016-12-19
Przeczytana: 17 grudnia 2016

Aż się chce dzieci mieć, tylko po to, by im to poczytać!!!

Oliwia | 2017-05-22
Na półkach: Przeczytane, 2017