Zakazany człowiek

Dawid J

źródło okładki: zdjęcie autorskie

| 2016-07-20
Przeczytana: 20 lipca 2016

Pamiętam jak dziś, lekcje języka polskiego, na których Pani Nauczycielka po przeczytaniu wiersza zadawała pytania o podmiot liryczny, metafory, epitety oraz jedno z najgłupszych pytań, przynajmniej według mnie, co autor miał myśli. Wywołana do odpowiedzi, nigdy nie wiedziałam co poeta myślał pisząc dany wiersz ale zawsze mówiłam jak ja go odbieram, co czuję czytając jego wiersze. Niestety, to był błąd, ponieważ są nauczyciele, którzy nie lubią samodzielnego myślenia. Jak któryś raz usłyszałam: ciebie (tu nazwisko) na maturze nie widzę; zrezygnowałam z czytania poezji. Na szczęście szkołę mam za sobą i maturę też zdałam:) więc teraz po latach wracam do poezji.
I moim ostatnim odkryciem jest czeski poeta - Jan Skacel, który pisze tak, jak ja chciałabym pisać, który w krótkich formach wyraża to, co innym zabiera całe strony, który słowami potrafi trącić w człowieku tę strunę, która bywa uśpiona. Jan Skacel wzbudził we mnie wiele emocji i ludziska czytajcie wiersze ! bez...

Dawid J | 2016-07-23
Przeczytana: 23 lipca 2016