Ruś Kijowska w czasach pierwszych Rurykowiczów

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Kronika Słowian". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Libron
Słowianie, Ruś, historia
historyczna

...Można ulec urokowi nauki rosyjskiej i radzieckiej i przyjąć, że plemię Ruś to podobnie jak Siewierzanie, Polanie, Radymicze czy Drewlanie lud słowiański, a swą nazwę zawdzięcza rzece Roś, jedynemu toponimowi, który ta nauka odnalazła na umocowanie geograficzne historycznego skądinąd ludu. Można, tylko po coa źródła pisane dowodzące słowiańskości Rusi/Rusów ograniczają się do zaledwie kilku przekazów, przy czym żadne, niestety, nie wytrzymuje krytyki merytorycznej, w tym dwa są ewidentnym fałszerstwem.

Misza | 2016-02-08
Na półkach: PDF, Przeczytane, Syntezy