Jonah Hex: Guns of Vengeance
DC Comics, Jonah Hex, El Diablo
komiksy

Drugi tom klasycznych przygód Jonaha Hexa – byłego żołnierza Konfederacji i najsłynniejszego komiksowego łowcy nagród. Album zawiera kilka niepowiązanych fabularnie historii, w których ścigany przez upiory przeszłości, teraźniejszości i przyszłości, zasypywany gradem kul Jonah Hex walczy z łowcami nagród, mściwymi zjawami, aligatorami i pokracznymi dziwolągami. W Mścicielu pojawia się też...

W Mścicielu pojawia się też El Diablo, najbardziej niesamowity antybohater w historii westernu.

Tom powstał przy udziale najwybitniejszych artystów, w tym współtwórców Hexa Tony’ego DeZunigi, Davida Michaela Becka i Paula Gulacy’ego.

źródło opisu: Egmont Polska, 2016

źródło okładki: https://sklep.egmont.pl/

AliEns00 | 2017-03-28
Na półkach: Posiadam
Przeczytana: 10 marca 2017

Mściciel z pogranicza powraca !
Drugi tom przygód nieustraszonego Hexa zachowuje kształt poprzednika. Album zawiera krótkie historie, wypełnione całą gamą postaci o duszach czarnych jak smoła, które spotyka na swej drodze tytułowy bohater i "pomaga" im rozwiązać bieżące problemy. System ten sprawdza się perfekcyjnie, kolejne części zilustrowane zostały przez całą gamę rysowników zaczynając od Luke Rossa aż po legendarnego Tony'ego DeZunige.
W mojej opinii seria jest rewelacyjna i cieszę się, że będzie nadal kontynuowana w ramach serii DC.

giera | 2016-10-18
Na półkach: Przeczytane w 2016

Jest to drugi tom przygód łowcy nagród z Dzikiego Zachodu, który ma dość, aby nie wyrazić się mocniej, szpetne lico. Nie urządziła go tak jednak matka natura, a człowiek, który tym samym wykopał dla siebie grób, choć najpierw zadbał aby w nim znalazł się tytułowy bohater. Łowca kieruje się własnym kodeksem honorowym, który zakłada obronę nie tyle co słabszych, co niewinnych ludzi. Zaś oponenci Hexa nie mają lekko. W Mścicielu znalazło się miejsce w sumie na sześć opowieści, z których najciekawiej wypada Nigdy nie kuś losu. Pozostałe zaś w pewnym stopniu powielają to co już wielokrotnie wałkowano w zeszytach poświęconych temu bohaterowi, choć nadal dobrze się to czyta.

Pierwsza opowieść nosi tytuł Jeden ślub i pięćdziesiąt pogrzebów, co należy traktować dosłownie. Mamy tutaj klasyczny schemat zemsty po tym jak przestępca dokonał masakry na weselu na którym znajdował się tytułowy bohater. Historia absolutnie w niczym nie zaskakuje i leci jak po sznurku trzymając się oklepanych...

Rzeźnik | 2016-11-11
Na półkach: DC Comics
Przeczytana: 21 października 2016

W końcu ukazał się drugi tom Jonaha Hexa, czyli jednego z moich ulubionych antybohaterów uniwersum DC. Nie wiem co powiedzieć o tym komiksie żeby nie psuć nikomu lektury. Po prostu każdy musi chociaż zacząć tą serię.

anajo | 2017-08-30
Przeczytana: 31 sierpnia 2017