Badanie palpacyjne układów mięśniowego i kostnego z uwzględnieniem punktów spustowych, stref odruchowych i stretchingu

Wydawnictwo: Edra Urban & Partner
zdrowie, medycyna
youstyna

Publikacja jest skierowana do studentów fizjoterapii, fizjoterapeutów oraz lekarzy zajmujących się medycyną manualną. Polecana jest też wykwalifikowanym masażystom oraz osobom, które zajmują się leczeniem następstw wszelkiego rodzaju uszkodzeń układu ruchu. Podręcznik zawiera: podstawy anatomii, fizjologii oraz patologii mięśniowo-powięziowych punktów spustowych informacje na temat badania...

Podręcznik zawiera:
informacje na temat badania palpacyjnego kości, punktów kostnych i mięśni
opis etapów badania
omówienie podstawowych i zaawansowanych technik stretchingu oraz możliwości ich zastosowania w praktyce terapeutycznej
wskazówki, ułatwiające zastosowanie poprawnej mechaniki ciała przez terapeutę w trakcie wykonywania masażu
ilustracje struktur mięśniowo-szkieletowych przedstawiające mięśnie i kości w ich rzeczywistym ułożeniu w czasie wykonywania badania palpacyjnego
dwie płyty DVD z prezentacjami technik palpacji mięśni wykonywanymi przez najbardziej cenionych fachowców w dziedzinie nauczania masażu, takich jak: Thomas Myers, Leon Chaitow, Whitney Lowe, Bob King, Sandy Ftitz i wielu innych
materiały dostępne na stronie http://evolve.elsevier.com/Muscolino/palpation zawierają:
- dodatkowe filmy prezentujące palpację mięśni stopy i ręki,
- informacje na temat ruchu stawów
- krzyżówki utrwalające terminologię
- ćwiczenia z zakresu układu mięśniowego i identyfikacji punktów kostnych
- prezentacje (Power Point) na temat badań naukowych w dziedzinie masażu

źródło opisu: http://www.wydawnictwopzwl.pl/literatura-specjalis...(?)

źródło okładki: http://www.wydawnictwopzwl.pl/literatura-specjalis...»