Mikołaj i Droga św Jakuba

Wydawnictwo: Ambaje
LubimyCzytać

Wojny religijne, rycerze, święci i heretycy, karty tarota, uczony arab i żyd kabalista, zbójnik mieszkający od kilkuset lat w jaskini… A wszystko to w scenerii polskiego krajobrazu, pośród łąk, sadów, pól i przydrożnych kapliczek. O tym właśnie jest książka „Mikołaj i Droga św Jakuba”. Główny bohater - Mikołaj - musi wyruszyć na wyprawę aby znów ratować swoje miasto. Miasto bowiem powoli...

Główny bohater - Mikołaj - musi wyruszyć na wyprawę aby znów ratować swoje miasto. Miasto bowiem powoli znika. A właściwie znika głównie to, co w nim mądre, dobre i piękne. Musi wyruszyć, aby znaleźć i chronić Księgę, Słowa w niej zawarte mają moc stwarzania, odczytane w odpowiednim czasie i miejscu mogą wszystko rozpocząć od nowa.
Po drodze mija senne wsie i miasteczka pogrążone w letargu. Spokój okazuje się jednak tylko pozorny, pod tą spokojną powierzchnią pulsują konflikty, walki, wydarzenia historyczne, które przenoszą bohatera i czytelników w sam środek burzliwych dziejów naszego kraju, mocno sprzęgniętych z dziejami europejskiej cywilizacji.
Losy bohatera raz po raz krzyżują się z polskimi szlakami Drogi do Santiago de Compostela, a konkretnie ze szlakiem określanym nazwą Małopolska Droga św. Jakuba,
co pozwala czytelnikowi na poznanie kolejnych jej etapów. Nie jest to jednak pobożna pielgrzymka, a może nawet wręcz przeciwnie…

Książka „Mikołaj i Droga św. Jakuba” powstała z fascynacji niezwykłymi miejscami związanymi z historią Polski oraz rekonstruowanymi ostatnio polskimi szlakami do Santiago de Compostela.
Jest to swego rodzaju książka-przewodnik, której celem jest zainteresowanie młodych ludzi polską historią i kulturą. Akcja powieści rozgrywa się w dużej mierze na terenie Ziemi Świętokrzyskiej - m.in. w Sandomierzu, Opatowie, Szydłowie i Wiślicy.

Powieść „Mikołaj i Droga św. Jakuba” (razem z książką „Ostatni rycerz czyli opowieść o Mieście” będącą pierwszą częścią przygód tytułowego bohatera) została wyróżniona przez Bibliotekę Polską w Londynie i umieszczona na liście Eurotoolbox jako jedna z 11 najlepszych książek dla dzieci i młodzieży roku 2016.

Książka do zakupienia na stronie wydawnictwa Ambaje: http://www.wydawnictwoambaje.pl/

źródło opisu: Wydawnictwo Ambaje

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!