Pasożyty. Prawdziwa przyczyna chorób

Wydawnictwo: Vital
5 (4 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
zdrowie, medycyna
youstyna

Wyeliminowanie niektórych chorób utrudnia brak wiedzy. Najgorsze są jednak takie, o których sądzimy, że wiemy wszystko, a które posiadają ukryte przyczyny, nieznane opinii publicznej ani lekarzom medycyny konwencjonalnej. Dotyczy to w szczególności chronicznych dolegliwości, których liczba wzrasta z każdym rokiem. Tymczasem niewiele osób zdaje sobie sprawę, że to pasożyty są odpowiedzialne za ich powstawanie.
To one powodują alergie, osłabienie odporności, artretyzm, migreny czy dolegliwości menstruacyjne. Wywołują nie tylko rozmaite zakłócenia zdrowia, od reumatyzmu po nowotwory, ale również powodują zaburzenia funkcji fizjologicznych, osłabiając system immunologiczny, układ nerwowy i modyfikując wydzielanie hormonów. Pod tymi względami przypominają zatem zakażenia grzybicze.
Autor tej książki od trzech dekad prowadzi praktykę uzdrowicielską w Monachium. Jest jednocześnie jednym z nielicznych terapeutów, którzy skutecznie leczą pasożyty i choroby grzybicze. Opiera się na naukach pobieranych od mnichów Shaolin i łączy je z Tai Chi Chuan oraz chińską filozofią wraz z jej holistycznym podejściem do człowieka. W swojej przełomowej książce podaje przystępne, wartościowe informacje na temat diagnozy, samodzielnego leczenia i profilaktyki zainfekowania organizmu pasożytami. Udowadnia również, że jest to znacznie bardziej powszechny problem niż się wydaje większości lekarzy. Pokazuje, jak należy postępować w sytuacji, gdy diagnoza jest trudna a dotychczas przyjmowane medykamenty przestają działać.
Wyeliminuj przyczynę wielu chorób.

źródło opisu: http://www.tadzimir.pl/product_info.php?products_id=8629

źródło okładki: http://www.tadzimir.pl/product_info.php?products_id=8629

Shetani | 2016-11-15
Na półkach: Przeczytane, Rok 2016
Przeczytana: 15 listopada 2016

Wiele razy słyszałam już, że praktycznie wszystkie choroby można wytłumaczyć obecnością w naszym ciele pasożytów. Ile w tym prawdy? Tak na dobrą sprawę to nie mam pojęcia, ale z biologicznego punktu widzenia pasożyty nie są niczym dobrym. Żerują na swoim żywicielu, choć nie dążą do tego, aby go uśmiercić – w końcu straciłyby w ten sposób również swoje życie. Dlatego pozostają na tym, aby czerpać korzyści, tym samym przynosząc szkodę. Choć uważa się je za bardzo prymitywne organizmy, to okazuje się, że wcale nie są takie głupie – bardzo ciężko się ich pozbyć, a również sama diagnoza nie bywa łatwa, gdyż ich obecność nie daje specyficznych objawów.
Niestety, muszę z przykrością stwierdzić, że książka Alana E. Baklayana nie przypadła mi do gustu. Liczyłam na to, że otrzymam przejrzystą pozycję, która w jasny i oczywisty sposób przedstawi pasożyty ludzkiego ciała, sposób rozpoznania oraz domowe sposoby na ich wyleczenie. Doskonale wiem, że jest to możliwe i znam kilka sposobów, ale...