Polacy w Chinach

Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX
historyczna

Polacy w Chinach wznosili budowle w Mandżurii, projektowali i budowali w mandżurskim stepie miasta tętniące dziś życiem gospodarczym i kulturalnym. Wśród Polaków Kraju Środka są: awanturniczy żeglarz, jezuita-mandaryn, właściciel olbrzymich koncesji leśnych i górniczych. Jest też poczet żółnierzyPolaków poległych w wojnie mandżurskiej 1905 roku oraz rzesza prześladowanych w czasach komunistycznych I o nich jest ta książka.

Kamil Siekierzyński | 2016-09-18
Na półkach: Posiadam, Chcę przeczytać