Życie codzienne we Francji i Anglii w czasach rycerzy Okrągłego Stołu (XII-XIII wiek)

Tłumaczenie: Maria Skibniewska
Seria: Życie codzienne
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
historyczna
Agnieszka

Książka opisuje prawdziwe życie codzienne mieszkańców Francji i Anglii w okresie od wstąpienia na tron Henryka II Plantagenta, króla Anglii (1154r.), do śmierci Filipa Augusta, króla Francji (1223r.). W książce pominięto specjalnie kilka dziedzin jak np. życie społeczności paryskiej oraz życie religijne i działalność gospodarczą gdyż tym zagadnieniom jest poświęcona inna książka z tej serii („Życie codzienne we Francji w czasach Ludwika Świętego” Edwarda Farala). W „Życiu codziennym we Francji i Anglii w czasach rycerzy Okrągłego Stołu” autor zajął się przede wszystkim warunkami materialnymi i stroną psychologiczną życia codziennego jak również nie zatrzymał się na dłużej na sprawach ram instytucjonalnych, w których dokonały się pewne zmiany w latach 1180 - 1200.

źródło opisu: PIW, 1983

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Justinek | 2018-09-01
Na półkach: Historia, Przeczytane
Przeczytana: 01 września 2018

Znakomita rzecz! Napisana spójnie, konsekwentnie i prostym językiem, wszyscy królowie, królowe, nam średnio znani, zostali ładnie w tekście przedstawieni, czasem wystarczyło jedno zdanie - i wszystko jasne, kto był kim.

I prosty język - spokojnie można proponować nastolatkom interesującym się historią.

Pan_Racuch | 2018-11-30
Przeczytana: 30 listopada 2018