Życie codzienne we Francji i Anglii w czasach rycerzy Okrągłego Stołu (XII-XIII wiek)

Tłumaczenie: Maria Skibniewska
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
historyczna
Agnieszka

Książka opisuje prawdziwe życie codzienne mieszkańców Francji i Anglii w okresie od wstąpienia na tron Henryka II Plantagenta, króla Anglii (1154r.), do śmierci Filipa Augusta, króla Francji (1223r.). W książce pominięto specjalnie kilka dziedzin jak np. życie społeczności paryskiej oraz życie religijne i działalność gospodarczą gdyż tym zagadnieniom jest poświęcona inna książka z tej serii („Życie codzienne we Francji w czasach Ludwika Świętego” Edwarda Farala). W „Życiu codziennym we Francji i Anglii w czasach rycerzy Okrągłego Stołu” autor zajął się przede wszystkim warunkami materialnymi i stroną psychologiczną życia codziennego jak również nie zatrzymał się na dłużej na sprawach ram instytucjonalnych, w których dokonały się pewne zmiany w latach 1180 - 1200.

źródło opisu: PIW, 1983

źródło okładki: zdjęcie autorskie