Jak zachować zdrowie żyjąc niezdrowo

Wydawnictwo: Bellona
6 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
poradniki

Zadaniem autora, znanego nowojorskiego lekarza internisty, nie jest narzucanie pacjentom określonych wartości, lecz raczej dostarczanie im informacji, aby mogli dokonać własnego oby racjonalnego wyboru.Zamieszcza on porady wolne od moralizatorstwa, jak mimo intensywnego i pełnego stresów życia, pracy po kilkanaście godzin na dobę, odżywiania się fast foodami i innych złych nawyków zachować dobrą kondycję i nie narazić się na trwałą utratę zdrowia.

Athoualia | 2016-09-02
Przeczytana: 02 września 2016

Bardzo dobry poradnik, ale nie pozbawiony jest wad. Jest więcej porad jak zachować 'zdrowe' życie seksualne (w tym homoseksualne, co jest nietypowe w książkach tego typu) niż porad dotyczących np. otyłości i radzenia sobie ze stresem. Bardzo spodobały mi się wskazówki co do leczenia kaca i działania narkotyków.

To nie jest poradnik ze sztywnymi wytycznymi 'jak żyć', autorzy opisują sposób działania czynników antyzdrowotnych w przystępny dla Czytelnika sposób.

Iwona Stopka | 2017-12-30
Przeczytana: wrzesień 2017