Raz się żyje. Przewodnik po work-life balance

Wydawnictwo: Rosikon Press
poradniki
SIA

"Raz się żyje. Przewodnik po work-life balance" to książka dla ludzi rozdartych między zaangażowanie w pracę i życie rodzinne, pracoholików i osób przeżywających wypalenie. Odpowiada na pytania nurtujące szefów i członków zespołów. Polecana szczególnie dla mężów i ojców, żon i matek, mężczyzn i kobiet pracujących zawodowo oraz tych „siedzących w domu”. Napisana przez księdza, zajmującego się na co dzień pomocą małżeństwom w kryzysie, oraz kobietę – pracującą żonę i mamę trójki dzieci, zakorzeniona jest mocno w realiach dnia codziennego.

Tekst obfituje w przykłady z życia i odwołuje się do najgłębszych ludzkich potrzeb. Autorzy dzielą się pomysłami, w jaki sposób łączyć życie rodzinne i zawodowe, by obie dziedziny były miejscem twórczego rozwoju. Wiele miejsca poświęcają osobistemu dojrzewaniu, bagażowi, z którym trzeba się uporać, by osiągnąć emocjonalną wolność oraz budowaniu trwałych, wartościowych relacji z innymi ludźmi.

źródło opisu: http://www.rosikonpress.com/towar_karta_173/Raz_sie_zyje.html

źródło okładki: http://www.rosikonpress.com/towar_karta_173/Raz_sie_zyje.html

SIA | 2016-06-07
Przeczytana: 07 czerwca 2016

Żyjemy w społeczeństwie, w którym coraz częściej, coraz więcej rzeczy dzieje się „na szybko”. Narzekamy na brak wolnego czasu, przepracowanie, zmęczenie. Trudno jest nam pogodzić pracę z życiem osobistym, rodzinnym czy społecznym. Praca coraz częściej dla wielu ludzi staje się priorytetem, a stanowisko w pracy jest ważniejsze od tego, co w rzeczywistości powinno być na pierwszym miejscu (zamiast mówić jestem mężem/żoną/rodzicem wielu mówi o sobie – jestem dyrektorem, lekarzem, nauczycielem, itp.)

„Odpowiedź na pytanie „Kim jestem?” wyznacza mi kierunek na całe życie i stanowi punkt wyjścia szukania równowagi między pracą a życiem osobistym.”

Praca nie może być ważniejsza od rodziny czy osobistej równowagi duchowej. Doskonale o tym wiedzą autorzy książki „Żyje się raz. Przewodnik po work-life balance” – ks. Jarosław Szymczak oraz Małgorzata Rybak. Ksiądz Jarosław Szymczak przez wiele lat był wykładowcą na Wydziale Studiów nad Rodziną UKSW. Obecnie jest doradcą małżeńskim i...

Aleksandra | 2018-02-28
| 2017-03-12