Furor

Thriller naukowy dla fanów powieści Michaela Crichtona i Lincolna Childa. Czy ludzkie wspomnienia można zapisać poza mózgiem Znany naukowiec Christian Raabe, zajmujący się badaniami mózgu, ginie w zagadkowych okolicznościach - jego czaszka ulega zmiażdżeniu. Syn Christiana, Sebastian, nie wierzy w oficjalną wersję wypadku - jest przekonany, że było to morderstwo. Grzebiąc w przeszłości ojca, odkrywa, że przed kilkunastoma laty uczestniczył on w pewnym eksperymencie. Po przyjęciu testowanych leków grupa naukowców i żołnierzy, (do której należał ojciec) wymordowała mieszkańców wioski w Sudanie, a sprawie ukręcono łeb. Podobne wydarzenie z udziałem Bundeswehry miało miejsce rok wcześniej - śledztwo jest w toku. Co wiąże te dwie tragedie? Czy w armii działa tajna organizacja prowadząca eksperymenty z ludzkim mózgiem?

WrógWiększości | 2014-08-07

Książka poczytna - jak zwykłem nazywać każdy przeczytany przez siebie thriller. Z dreszczowcami wiążę pewną specyfikę, otóż nigdy nie odmawiam sobie ich lektury choćby nie wiem jak źle się zapowiadały; czytam z zaciekawieniem, lecz kiedy skończę wszystkie podzielają ten sam los - zapomnienie. Powieść Markusa Schulte von Dracha nie zasłużyła na odmienne traktowanie. Mimo ciekawego stylu autora i interesujących zagadnień oraz faktów jest to nadal prozaiczna książka, niewymagająca wysiłku intelektualnego ze strony czytelnika.
Nie próbuję oczywiście deprecjonować utworów sensacyjnych, jednakże nie natrafiłem jeszcze na przykładny egzemplarz thrillera, którego nie wstydziłbym się umieścić w pamięci obok Szekspira, Sienkiewicza czy Victora Hugo.

Książka porusza tematy ,które wymagają dyskusji społecznej oraz są jej realnym zagrożeniem.Wszelkie autentyczne opisy (i w pewnym sensie zmuszenie do zainteresowania się tematyką zawartą w powieści) jest najmocniejszym plusem tego dzieła.Jednak debiut Pana Markusa C. Schulte von Drach-a oceniam jako przeciętny.Do połowy lektury wieje nudą ,a prawdziwa szybka akcja zaczyna się pod sam koniec książki.Średni thriller naukowo-polityczny.

MoMo | 2015-06-27
Przeczytana: 24 czerwca 2015

Niezłe. Mimo dłużyzn spowodowanych protokołami parlamentu...
Ładnie prowadzony wątek od początku do końca.
Trochę faktów, trochę fikcji... ale rzeczywiście, coś w tym jest...

wksh | 2012-11-08
Przeczytana: 08 listopada 2012

Książka bardzo przyzwoita. Dobrze zaprezentowana przez autora i ciekawa fabuła. Później pojawia się fragment akcji, które mi osobiście nie odpowiadał i czekałem aż uda mi się go przebrnąć. W pozostałym zakresie wydarzenia przedstawione zwięźle i bez zbędnych, niepotrzebnych i męczących opisów wydarzeń = to duży plus. Generalnie, mimo iż obawiałem się tego jak to określono thrillera medycznego, nie zawiodłem się. Polecam.

Przemek | 2013-07-17
Przeczytana: 01 lipca 2013

Ciekawy pomysł i fajna historia poruszająca temat na czasie, ale tak drętwych dialogów i banalnych charakterów trudno szukać w literaturze. Mam nadzieję, że to nie jest charakterystyczne dla literatury niemieckiej.

monjan | 2011-07-15
Przeczytana: 13 lipca 2011

ciężko było przebrnąć, rozkręciła się na koniec. Nie zostaje w pamięci, że nie wiem już o czym była.

Rafał | 2016-10-02
Anita | 2016-07-27