Saga o Potworze z Bagien : Miłość i śmierć

Tłumaczenie: Jacek Drewnowski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Obrazy Grozy". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Egmont Polska
Swamp Thing: Love and Death
komiksy

W drugim albumie cyklu zebrano klasyczne historie o Potworze z Bagien z wielokrotnie nagradzanej serii Alana Moore'a, uważanej za wybitne dzieło w historii komiksu. Autor twórczo wykorzystał popularną postać, stworzoną wcześniej przez scenarzystę Lena Weina i rysownika Berniego Wrightsona. Jego prowokacyjne i nowatorskie scenariusze, w połączeniu ze świetnymi rysunkami czołowych grafików branży komiksowej sprawiły, że krytycy i czytelnicy uznali Sagę o Potworze z Bagien za jedną z najlepszych amerykańskich serii końca "dwudziestego wieku.
Potwór urządza pochówek Alecowi Hollandowi; poznaje okrutną historię" "głupiutkiej Abigail i jej nawiedzonego męża; przebywa drogę poprzez poszczególne sfery nieba," "by dotrzeć do prawdziwie dantejskiego piekła; spotyka się z poszukującymi nowego domu" "kosmitami; jako ziemski żywiołak staję się świadkiem zabójstwa Abla; i w końcu odnajduje" odwzajemnioną miłość...ak zwykle, scenariusze Moore'a pełne są zarówno epickiej głębi, jak i "przyziemnej obrzydliwości; przygody i głębokich rozmyślań. Razem elementy te dają znakomitą" mieszankę, tworzącą niebanalne opowieści o niezwykłych ludziach i zwykłych potworach.

źródło opisu: http://www.swiatkomiksu.pl/katalog/wyszukiwanie/komiks,640.html

źródło okładki: http://www.swiatkomiksu.pl/katalog/wyszukiwanie/komiks,640.html