Dla władzy obok władzy przeciw władzy t.25 /Postawy robotników wielkich ośrodków przemysłowych w

Wydawnictwo: Instytut Pamięci Narodowej
historyczna

W serii aKonferencje IPN publikowane sq materiały będące plonem spotkań naukowych organizowanych przez Instytut Pamięci Narodowej. Robotnicy wielkich ośrodków przemysłowych, w oficjalnej propagandzie przedstawiani jako podpora systemu władzy, w rzeczywistości byli głównymi aktorami większości kolejnych kryzysów polityczno-społecznych w PRL. Niniejszy tom jest próbą przedstawienia ewolucji ich różnorodnych postaw oraz stosunku władzy do środowisk robotniczych. Okładka: miękka, Rok wydania: 2005,