Sierpień nad Wisłą i Drwęcą. Strajk i protesty w Toruniu i województwie toruńskim latem 1980 r.

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Finna
historia
MuMin84

"Monografia pióra profesora Wojciecha Polaka to rzetelny i drobiazgowy zapis sierpniowych zmagań nad Wisłą i Drwęcą. Polecam ja wszystkim, którzy kochają nasz region i jego przeszłość. Polecam ją młodzieży, ale także ludziom, którzy pamiętają tamte dni nadziei, walki i poświęcenia dla Polski. Dni ogromnego entuzjazmu, który objął prawie całe społeczeństwo naszego kraju. Dni w których spełniły się słowa modlitwy Papieża - Polaka Jana Pawła II : Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi."

fragment przedmowy Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Piotra Całbeckiego

źródło opisu: Oficyna Wydawnicza FINNA, 2010

źródło okładki: http://www.finna.com.pl/

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!