Dogmatyka T.6 Traktat o stworzeniu, Traktat o rzeczywistości ostatecznej

Cykl: Dogmatyka "z muszelką" (tom 6)
Wydawnictwo: Więź
10 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
religia
Ego_Sum

Dogmatyka „z muszelką” to pierwszy od wielu lat w Polsce, od dawna postulowany, nowoczesny, sześciotomowy, rodzimy podręcznik akademicki teologii dogmatycznej, stworzony zespołowo, pod redakcją Elżbiety Adamiak, ks. Andrzeja Czai i Józefa Majewskiego. Autorzy poszczególnych traktatów to polscy teologowie średniego i młodego pokolenia, doskonale obeznani ze współczesną teologią, o znaczącym własnym dorobku naukowym i doświadczeniu dydaktycznym, otwarci na ekumenizm, dialog z innymi religiami, kulturę polską, europejską i światową, reprezentujący różne środowiska naukowe polskiej teologii.

Podręcznik cechuje się przejrzystą strukturą i nowoczesnym opracowaniem graficznym. Napisany jest prostym językiem, a autorzy chętnie posługują się porównaniami i przykładami z życia codziennego. „Muszelka” widniejąca na okładce każdego tomu jest nawiązaniem do znanego snu św. Augustyna, wyrażającego symbolicznie pokorę myślącego człowieka w obliczu niezgłębionej tajemnicy Boga.

źródło opisu: http://www.wiez.pl/Dogmatyka-6-m;s,karta,id,203

źródło okładki: http://www.wiez.pl/Dogmatyka-6-m;s,karta,id,203

bori1991 | 2019-09-25
Przeczytana: 21 września 2019

Książka, która warta jest przeczytania przez wszystkich, którzy mają cokolwiek do czynienia z teologią i dogmatyką. Polecam ją zwłaszcza adeptom studiów teologicznych. Dobry podręcznik. Warta jest także, jako powtórka dla tych co pragną odświeżyć sobie pamięć. A w dzisiejszych nie łatwych czasach, warto powracać do źródła.