Odbitka albuminowa : przewodnik praktyczny

Wydawnictwo: Wydawnictwo Szlachetna Fotografia
fotografia
hobby
tsantsara

Pierwszy w Polsce praktyczny przewodnik fotografii w technice albuminowej autorstwa Radosława Brzozowskiego, który napisał również naszą poprzednią publikację; Ambrotypia - Przewodnik praktyczny, to znakomite wprowadzenie w tajniki jednego z najważniejszych procesów w historii fotografii; techniki albuminowej. Licząca blisko 150 stron publikacja zawiera wszystkie informacje niezbędne by...

Licząca blisko 150 stron publikacja zawiera wszystkie informacje niezbędne by samodzielnie rozpocząć pracę z wykorzystaniem procesu albuminowego; przyda się ona również osobom bardziej zaawansowanym, które znajdą tu receptury tonerów i wywoływaczy czy informacje dotyczące kontroli kontrastu w technice albuminowej, nie wspominając o, na przykład, poradach dotyczących różnych typów negatywów.

Odbitka albuminowa - Przewodnik praktyczny, to publikacja na wskroś praktyczna, oparta o wieloletnie doświadczenie w pracy z technikami historycznymi. Znajdują się w niej między innymi;

praktyczne porady dotyczące budowy i wyposażenia pracowni przeznaczonej do wykonywania odbitek albuminowych oraz informacje o niezbędnych narzędziach i materiałach
receptury roztworów albuminowych wraz ze szczegółowymi instrukcjami dotyczącymi ich przygotowania
porady dotyczące wyboru odpowiedniego rodzaju papieru
dokładne instrukcje przygotowania papierów albuminowych błyszczących i matowych z uwzględnieniem różnych dostępnych metod pracy
szczegółowy opis procesu albuminowego od przygotowania papieru po prezentację gotowej odbitki
instrukcje przygotowania papierów albuminowych przeznaczonych do wywołania wraz z recepturami wywoływaczy i opisem metody pracy
receptury wszystkich przydatnych roztworów.
receptury dziesięciu tonerów albuminowych wraz z instrukcjami ich przygotowania i przykładowymi rezultatami ich zastosowania
opis negatywów, zarówno historycznych jak i współczesnych, wykorzystywanych do tworzenia odbitek albuminowych wraz z recepturą i instrukcją przygotowania negatywu kolodionowego
blisko sto zdjęć i ilustracji ułatwiających zrozumienie poszczególnych etapów procesu

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą poprzednią publikacją; Ambrotypia - Przewodnik praktyczny.

Odbitka albuminowa - Przewodnik praktyczny do dnia 19 grudnia 2015 dostępna jest w przedsprzedaży. Książki zamówione w przedsprzedaży wysyłane będą listem poleconym zwykłym bez kosztów przesyłki najpóźniej w dniu 21 grudnia 2015.

źródło opisu: http://szlachetnafotografia.com

źródło okładki: http://szlachetnafotografia.com

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!