Twoje pieniądze się liczą

978-93-98455-74-1
chrześcijańskie
religia
Amelka

Książka „Twoje pieniądze się liczą” w przystępny sposób przedstawia to, co Pismo Święte mówi na temat zarządzania finansami. Odkryjemy w niej, inną wizję zarządzania naszym życiem finansowym, niż ta „jedyna”, która tak mocno jest lansowana w naszej współczesnej kulturze. Koncepcja opisana w tej książce oparta jest na sposobie myślenia Boga a nie jedynie człowieka. Mamy tutaj możliwość...

Koncepcja opisana w tej książce oparta jest na sposobie myślenia Boga a nie jedynie człowieka. Mamy tutaj możliwość poznania lub przypomnienia sobie ponadczasowych zasad, które Bóg nam pozostawił w Swoim Słowie dla naszego pożytku i Jego Chwały.

Jeśli Słowo Boga zapisane w Biblii jest dla nas prawdziwym autorytetem to ta książka jest bardzo pożyteczna do przeczytania.

źródło opisu: http://bibliaofinansach.pl/ksiazki/

źródło okładki: http://dobryskarbiec.pl/osc/twoje-pieniadze-sie-li...»

Yevoni | 2016-02-22
Przeczytana: 22 lutego 2013

Książeczka niepozorna a ile w niej treści!
Przeczytana dosłownie w jeden dzień z wielkim WOW pod koniec. Dzięki niej zupełnie inaczej spojrzałam na swoje finanse i zupełnie inaczej zaczęłam je planować.

Naprawdę polecam pozycje dla wszystkich którzy mają problem z kaską, dla tych co nie mają też, jest tam również rozdział o dawaniu i oszczędzaniu.

Od razu muszę też wspomnieć, że jest to pozycja która opiera się na Piśmie Świętym i wierze, jak w Boży sposób zająć się swoimi finansami. Pozycja totalnie ekumeniczna bez żadnych agitacji! A jako katoliczka jestem na nie nieco uczulona.

Polecam!

Ilona | 2013-12-22
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2013
Przeczytana: 22 grudnia 2013

Książka, którą absolutnie KAŻDY powinien przeczytać! Książka, która uwalnia, pozwala uporządkować swoje priorytety, spojrzeć na materialną stronę życia z Bożej perspektywy... a to wszystko tak naprawdę dzięki Słowu Bożemu. Jednak cały jej fenomen polega na tym, że pomaga to Słowo dobrze zrozumieć. Fragmenty, które kojarzę, albo nawet znam na pamięć, okazały się nieść treść o jakiej nie miałam pojęcia.

Przystępny język, przykłady z życia wzięte (choć ze względu na to, że autor jest Amerykaninem, niektóre przykłady mogą w naszych realiach nieco "frustrować") i zwięzły przekaz istotnych prawd, powodują, że czyta się bardzo dobrze. Pierwsze rozdziały zniechęciły mnie właśnie tymi, nierealnymi jak mnie przykładami, a także wyjaśnianiem tak prostych dla mnie kwestii, jak funkcjonowanie kredytów, pułapki zadłużenia... Myślę jednak, że dla niektórych może być to cenna wskazówka - wszak nie każdy studiuje na wydziale ekonomicznym.

A jeśli jednak studiuje, to też powinien wziąć tę...

Agnieszka | 2013-12-02
Na półkach: Z 2013, Poradniki, Przeczytane
Przeczytana: 29 października 2013

"Jeśli budowałeś dom na solidnych zasadach, jakie znajdujemy w Piśmie,
twój dom nie upadnie"

Fantastyczna książka będąca analizą biblijnego spojrzenia na finanse, majątek, dawanie. Bardzo klarownie porządkuje myślenie o pieniądzach. Jestem kolejny raz pod wrażeniem tego jak amerykańscy chrześcijanie potrafią zagłębiać się w lekturę Pism Świętego i na jego podstawie przeanalizować jakiś problem głęboko i prawdziwie.

Karol Łabasiewicz | 2015-02-28
Przeczytana: 28 lutego 2015

Książka bardzo pomogła mi i mojej rodzinie. Polecam wszystkim którym problemy z ogólnie pojętymi pieniędzmi nie są obce. Boże spojrzenie na te sprawy zdecydowanie ułatwia życie.

andria | 2013-08-15
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Poradniki
Przeczytana: sierpień 2013

Książka zdecydowanie odmieniła moje podejście do finansów. Szkoda że nie przeczytałam jej 10 lat temu. Ale lepiej późno niż wcale :)

Joanna | 2013-03-04
Przeczytana: 04 marca 2013

Jak dl mnie przełomowa książka na temat oszczędzania,wydawania-dobrego podejścia do pieniędzy.Każdy powinien ją przeczytać i sam zadecydować co zrobi z wiedzą w niej zawartą.

pkicman | 2012-12-11
Przeczytana: 11 grudnia 2012

Książka porusza wiele istotnych tematów. Trochę suche przykłady i niektóre tematy ledwie poruszone. Dobra na początek zgłębiania w Biblijne spojrzenie na finanse.

Anna | 2016-11-18
bibula_pl | 2016-11-11