Stulecie chaosu. Alternatywne dzieje XX wieku

Wydawnictwo: Open
historyczna

Posługując się metodami modelowymi, autor zastanawia się nad możliwym odmiennym przebiegiem głównych trendów rozwoju świata w minionym stuleciu. Poza tym scenariuszem książka zawiera trzy inne scenariusz Niemiec, które wyszłyby obronną ręką z II wojny, Chin, w których nie doszłoby do rewolucji, oraz Europy opanowanej w całości przez wojska Stalina. Szczegółowy obraz świata w 2000 r. stworzony je

lebowski13 | 2015-01-20

Książka typu "historical fiction", jednak na tle innych tego typu pozycji wyjątkowa. Ujęcie ekonomiczne, które nadaje alternatywnym przepowiedniom realności, powoduje, że książka pokazuje inny, ciekawy punkt widzenia. Dodatkową zaletą jest na końcu każdego rozdziału opisanie losów Polski na tle losów świata i ocena jej stanu politycznego i ekonomicznego.
Szacunek dla autora za wykonaną analizę.

Slavek Danilowicz | 2012-09-20
Przeczytana: 2010 rok

Obowiazkowa lektura dla kazdego, kto lubi historie. Ksiazka napisana plynnie zatem kazdy jej rozdzial sie po prostu pochlania jak najlepsza beletrystyke. Serdecznie polecam.

stejak | 2010-08-01
Przeczytana: 2008 rok

Dobra książka dla ludzi, którzy lubią historię alternatywną, bez zagłębębiania się w szczegóły.

Ariel_O | 2016-02-27
Neferet | 2015-09-09