Logistyka w bezpieczeństwie

Wydawnictwo: Difin
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
youstyna

Książka zawiera treści programowe nowoczesnego kierunku studiów – Inżynieria bezpieczeństwa, na którym wykładanym przedmiotem jest Logistyka w bezpieczeństwie. Podręcznik systematyzuje zadania logistyki zgodnie z wymogami działań w sytuacjach kryzysowych. Autor (posiadający ponad 25-letnie doświadczenie w kierowaniu logistyką) łączy teorię z praktyką i systemowo podaje opracowane poszczególne zagadnienia:

- Logistyka w optymalizacji procesów gospodarczych,
- Zasady sprawnego i efektywnego sterowania przepływami materiałów i wyrobów,
- Gospodarowanie potencjałem osobowym i sprzętowym instytucji,
- Procesy finansowania,
- Redukcja kosztów magazynowania, zaopatrywania oraz eksploatacji potencjału ratowniczego,
- Logistyka w administracji publicznej oraz w podmiotach ratowniczych,
- Zasady redukowania czasu operacyjnego przez tworzenie zintegrowanych systemów logistycznych,
- Systemy logistyczne w służbach.

Dziewiąty rozdział (nowy) Studium przypadku opisuje trzy praktyczne przypadki realizowanych procesów logistycznych, które są rozwiązywane za pomocą arkusza kalkulacyjnego EXCEL.

Książka może być wykorzystana przez wszystkich tych, którzy zdobywają wiedzę z zakresu bezpieczeństwa lub pracują w komórkach zarządzania kryzysowego w administracji publicznej.

Zaletami podręcznika są różne ujęcia problematyki zarządzania logistyką z poziomu terytorialnego, tj. gminy, powiatu, województwa, ale i również systemu gospodarczego, który z jednej strony czynnie uczestniczy w systemie reagowania kryzysowego, a z drugiej jest jego beneficjentem.

źródło opisu: http://www.ksiegarnia.difin.pl/bezpieczenstwo/42/l...(?)

źródło okładki: http://www.ksiegarnia.difin.pl/bezpieczenstwo/42/l...»

Czarnoskrzydła | 2017-12-13
Na półkach: Przeczytane, Moje:), STUDIA
Przeczytana: 13 grudnia 2017

Bardzo dużo logistyki, nieraz ciut za dużo z przedsiębiorstw, ale ogólnie bardzo dobre opracowanie, które w tej tematyce na pewno się przyda. Dzięki niej zaliczyłam przedmiot ;)