sztuka
Snoopy

Wszystko, co chcielibyśmy wiedzieć o sztuce, ale baliśmy się zapytać – tak można streścić "Sztukę w naszym wieku". To książka-album, w której znani polscy krytycy, kuratorzy i twórcy tłumaczą świat współczesnej sztuki. Bogato ilustrowaną publikację wydała Fundacji Sztuki Polskiej ING. "Sztuka w naszym wieku" to seria przewrotnych i często zabawnych esejów odpowiadających na najczęściej...

"Sztuka w naszym wieku" to seria przewrotnych i często zabawnych esejów odpowiadających na najczęściej zadawane pytania dotyczące współczesnej sztuki. Jak odróżnić arcydzieło od sztampy? Kto jest dzisiaj artystą? Co decyduje o cenie dzieła? Tekstom towarzyszą prace najważniejszych polskich twórców współczesnych – m.in. Wilhelma Sasnala, Mirosława Bałki i Artura Żmijewskiego – pochodzące z kolekcji Fundacji Sztuki Polskiej ING oraz Zachęty – Narodowej Galerii Sztuki.
W swojej zaskakującej wypowiedzi performer Oskar Dawicki opisuje znaczenie artystycznego natchnienia, krytyk sztuki Jakub Banasiak tłumaczy, co trzeba umieć, by zostać artystą, a Hanna Wróblewska, dyrektorka Zachęty – Narodowej Galerii Sztuki wyjaśnia, czemu na wystawach jest tak mało obrazów.

źródło opisu: www.ingart.pl/pl

źródło okładki: www.ingart.pl/pl

Snoopy | 2016-04-28
Przeczytana: 28 kwietnia 2016

Zgrabne, przystępne i rzetelne wprowadzenie w świat sztuki najnowszej napisane przez fachowców i bogato ilustrowane. Bardzo potrzebna publikacja.