Sztuka w naszym wieku

Okładka książki Sztuka w naszym wieku Jakub Banasiak, Sebastian Cichocki, Klara Czerniewska, Łukasz Gorczyca, Dorota Jarecka, Maria Poprzęcka, Karol Sienkiewicz, praca zbiorowa
Okładka książki Sztuka w naszym wieku
Jakub BanasiakSebastian Cichocki Wydawnictwo: Fundacja Sztuki Polskiej ING sztuka
sztuka
Fundacja Sztuki Polskiej ING
2016-03-01
2016-03-01
sztuka teoria sztuki sztuka współczesna sztuka najnowsza katalog wystawy

Sztuka współczesna to taki temat, który na zadziwiająco dużą część społeczeństwa działa jak płachta na byka. Nie lubimy jej jako przeintelektualizowanej lub przeciwnie - zbyt trywialnej, bezzasadnie bazującej na kontrowersjach oraz – to chyba przede wszystkim – operującej słabym warsztatem. Tymczasem ja na przykład już jakiś czas temu poczyniłam takie proste spostrzeżenie, że jeśli nawet sztuki tej ludzie nie lubią, to z bardzo dużą dozą prawdopodobieństwa całkiem szybko mogliby polubić. Wystarczyłoby, żeby choć trochę zmienił się język, którym się o niej mówi.

Dla mnie „Sztuka w naszym wieku” to objawienie, prawdziwy Święty Graal, którego dotychczas próżno było szukać na polskim rynku wydawniczym. Przede wszystkim autorzy zadali sobie trud, aby rzetelnie – zwięźle i przystępnie, odpowiedzieć na najważniejsze i najpopularniejsze pytania o sztukę najnowszą. Bez maniery charakterystycznej dla hermetycznego grona badaczy i krytyków , bez zblazowania i niepotrzebnych na tym poziomie erudycyjnych popisów (przynajmniej w większości). Sensownie i wprost. Chapeau bas, drodzy autorzy, tego nam było trzeba.

Zgrabne, przystępne i rzetelne wprowadzenie w świat sztuki najnowszej napisane przez fachowców i bogato ilustrowane. Bardzo potrzebna publikacja.

• Sztuka
  • Studia kulturowe
  • Art&Architecture
  • Sztuki wizualne
  • 2016
  • Do wypożyczenia/kupienia

Dodaj cytat z książki Sztuka w naszym wieku