Sto pytań do językoznawcy, czyli poważne odpowiedzi na niepoważne pytania

Wydawnictwo: Fundacja Sąsiedzi
7 (6 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny

„Kto pyta, nie błądzi” – mówi przysłowie, ale pomija ważną przesłankę: to, że zapytany jest osobą kompetentną. Elżbieta Awramiuk odpowiada nie tylko kompetentnie, ale też zajmująco i z wyczuciem: rzeczowo, ale przystępnie; nie powierzchownie, ale i nie nazbyt obszernie. W dodatku mówi o języku, czyli rzeczy pierwszorzędnej - czymś, bez czego by nas po prostu nie było. Czy warto przeczytać „Sto pytań do językoznawcy”? Warto, a nawet trzeba.
Mirosław Bańko

Dowcipna, zaskakująca książka, która w prosty sposób opowiada o języku. Przystępna forma i bogata treść rzadko chodzą w parze, ale tu można znaleźć je obie. Gorąco polecam.
Bogusław Nowowiejski

źródło opisu: http://www.fundacja-sasiedzi.org.pl/

źródło okładki: http://www.fundacja-sasiedzi.org.pl/

grrrrroch | 2016-04-25

Świetny popularnonaukowy tytuł. Nie nudzi, krótkie ale treściwe felietioniki czyta się szybko, a poruszane zagadnienia są na tyle interesuące, że po paru stronach trudno się od książki oderwać. Polecam!

kruszyna | 2016-04-24
Przeczytana: 24 kwietnia 2016

Książka, w której można znaleźć wiele ciekawostek dotyczących języka. Na dodatek świetnie się czyta!