Glosarium

Wydawnictwo: Alleluja
Glosarium
religia

Glosarium – czyli wielki zbiór różnych głosów „złotych myśli”, przysłów, anegdot, ciekawostek i opowiastek z życia świętych i wybitnych, a także zwykłych ludzi, zgrupowany w czterech działach tematycznych: Bóg i wiara, Świat i świętowanie, Człowiek i życie oraz Kościół i modlitwa, skarbiec mądrości okraszonej pogodą ducha i humorem; niezbędnik dla każdego katechety i nauczyciela, dla kaznodziei i homilety, dla opowiadacza i mówcy (zawiera m.in.: Drobnotki, Przypiski, Notki, Opowiastki, Ramotki, Okruchy, Przyczynki, Alikwoty, Znikomki).
Zbiór 1111 exemplów i 5555 sentencji, ułożone w cztery ciągi tematyczne.
„I tym razem nie chcę narzucać ani ograniczać zastosowania tych historyjek, więc świadomie rezygnuję z wszelkich opowiedzeń, wskazań i interpretacji. Te zostawiam łaskawemu Czytelnikowi; on najlepiej będzie wiedział, do czego dopasować daną facecję. Jakąś jednak pomoc w orientacji w tym labiryncie niezliczonych propozycji oferuje mu: podział na wielkie tematy, spis tytułów i indeks haseł. To wszystko naprowadzi go łatwo na żądany trop. A tropów jest niemało: W niektórych chodzi o sprawy poważne i zasadnicze, w innych o rzeczy kruche i ulotne; są też takie, w których pobrzękują nutki figlarne i komiczne. C’est la vie!
Kazimierz Wójtowicz CR

źródło opisu: http://alleluja.katolik.pl/index.php?prodid1=106&page1=booknote

źródło okładki: autorskie

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!