Junior Developer. Wszystko, co trzeba wiedzieć, by zacząć pracę jako programista

Wydawnictwo: Wydanie własne

- Co powinieneś potrafić, by zacząć pracę jako programista?
- Jak wygląda organizacja i dzień pracy programisty?
- Jak i skąd się uczyć, by nie marnować czasu?
Praktyczne podejście do tematu.

źródło opisu: Okładka książki.

źródło okładki: E-book

Orzechon | 2016-11-27
Przeczytana: 27 listopada 2016

Książka napisana lekkim językiem, przyjemnie się ją czyta i kolejne strony mijają bardzo szybko.
Zawartość merytoryczna również jest na wysokim poziomie. W jednym miejscu zebrane są konkretne i bardzo praktyczne porady co należy robić jeżeli chce się zatrudnić w pierwszej pracy jako programista.
Napisane jest jakie umiejętności należy posiadać, jak należy się ich uczyć a dodatkowo podane są źródła z których można korzystać podczas nauki. Polecam książkę początkującym programistom i ludziom chcącym kształcić się w tej dziedzinie.

Kirliash | 2016-12-06
Przeczytana: 26 listopada 2016

Programowanie dzieli sie na 2 rodzaje praktyczne i zadania typowo matematyczne(Ale ta czesc programowania nie ma sensu). Ksiazka ukazuje wszystkie elementy , ktore sa niezbedne do podjecia swojej 1 pracy jako programista. Opisuje czeste bledy popelniane przez mlodych adeptow sztuki programowania . Jesli chcesz w przyszlosci podjac prace jako programista i nie popelniac bledow , ktore wydluza droge do kariery ,to jest to niezbedna pozycja i nie znajdziesz na rynku drugiej ksiazki tego typu .

Lukasz | 2017-02-10
Przeczytana: 08 lutego 2017

Ogolnie uwazam ksiazke za dobra pozycje - wszystko zebrane w jedno miejsce. Zawsze mozna cos dodac ale to mozna stworzyc biblie :-). E book idealnie trafiony dla osob ktore wchodza w programowanie. Polecam

Joker | 2017-02-24

Jedna z recenzji przekonała mnie do zakupienia e-booka. Warto. Z tego powodu, że burzy ogólne wyobrażenie pracy programisty. Spotkania, spotkania i trochę kodzenia. W książęce bardzo dobrze ukazany jest podział ról podczas tworzenia strony/programu. Bezcenne są też rady zwłaszcza odnośnie samej organizacji pracy, czy też nauki, które ciężko by uzyskać od programistów 15k (pdk.

DarnokOk | 2016-04-29
Przeczytana: 29 kwietnia 2016

Książka nakreśliła mi czym powinienem się w najbliższym czasie zająć. Pisana prostym i przejrzystym językiem; na pewno będzie wsparciem dla programistów-hobbystów bez żadnego doświadczenia zawodowego. Zawarte tu rady - pomimo, że niektórym mogą wydać się oczywiste - ułatwią uzmysłowienie sobie "gdzie stoję", "co już umiem" i "nad czym jeszcze muszę popracować". Dodatkowo; połknąć ją można w jeden dzień, więc bardzo łatwo z niej sporządzić notatki.

| 2016-04-16
Przeczytana: 16 kwietnia 2016

Właśnie skończyłem czytać tą książkę. Świetne, praktyczne podejście do tematu. Mimo 150 stron pochłonąłem ją błyskawicznie. Mateusz skupia się na samych konkretach, myślę, że powinien ją przeczytać każdy początkujący programista jak i również osoby, które dopiero co myślą o wybraniu tej ścieżki kariery. Mocne 9/10, książka jest bezkonkurencyjna na rynku polskim.

Wuesk | 2016-07-20
Przeczytana: 20 lipca 2016

E-book rewelacyjny! Zdecydowanie polecam początkującym! Pomaga wyznaczyć sobie cele, które potrzebne są do nauki by zdobyć pierwszą pracę i przybliża jakich zagadnień trzeba się do niej nauczyć.
Jedyne co bym zmienił to kupił bym wersję drukowaną !!:)

Napisana prostym językiem i bardzo wciągająca! Gratulacje dla Autora!!

Patryk Wójcik | 2017-05-28
Przeczytana: 28 maja 2017

Można się z tej książki dowiedzieć kilku rzeczy. Odpowie na pewno na kilka pytań, jeżeli zastanawiasz się nad swoją ścieżką kariery. Jednak dla mnie będzie to raczej lista rzeczy, których warto się nauczyć. Dlatego uważam, że w książce jest kilka zbędnych powtórzeń.

Szybko się czyta, jednak mam lekki niedosyt.

Damian | 2016-07-25
Przeczytana: 25 lipca 2016

Dobra ocena, bo same konkrety. Można by dopracować formę i styl.

Damian | 2016-06-19
Przeczytana: 19 czerwca 2016

Książka godna polecenia. Osobiście uważam, że przerobienie oraz zapoznanie się z technologiami prezentowanymi w książce pozwoli na znalezienie pracy jako programista java. Ponadto książka jest pisana bardzo przyjemnym i prostym językiem. Jak nigdy tę książkę przeczytałem "jednym tchem" od deski do deski.
Polecam początkującym jak i bardziej zaznajomionym osobom.