- Co powinieneś potrafić, by zacząć pracę jako programista?
- Jak wygląda organizacja i dzień pracy programisty?
- Jak i skąd się uczyć, by nie marnować czasu?
Praktyczne podejście do tematu.

źródło opisu: Okładka książki.

źródło okładki: E-book

Orzechon | 2016-11-27
Przeczytana: 27 listopada 2016

Książka napisana lekkim językiem, przyjemnie się ją czyta i kolejne strony mijają bardzo szybko.
Zawartość merytoryczna również jest na wysokim poziomie. W jednym miejscu zebrane są konkretne i bardzo praktyczne porady co należy robić jeżeli chce się zatrudnić w pierwszej pracy jako programista.
Napisane jest jakie umiejętności należy posiadać, jak należy się ich uczyć a dodatkowo podane są źródła z których można korzystać podczas nauki. Polecam książkę początkującym programistom i ludziom chcącym kształcić się w tej dziedzinie.

Kirliash | 2016-12-06
Przeczytana: 26 listopada 2016

Programowanie dzieli sie na 2 rodzaje praktyczne i zadania typowo matematyczne(Ale ta czesc programowania nie ma sensu). Ksiazka ukazuje wszystkie elementy , ktore sa niezbedne do podjecia swojej 1 pracy jako programista. Opisuje czeste bledy popelniane przez mlodych adeptow sztuki programowania . Jesli chcesz w przyszlosci podjac prace jako programista i nie popelniac bledow , ktore wydluza droge do kariery ,to jest to niezbedna pozycja i nie znajdziesz na rynku drugiej ksiazki tego typu .

Joker | 2017-02-24

Jedna z recenzji przekonała mnie do zakupienia e-booka. Warto. Z tego powodu, że burzy ogólne wyobrażenie pracy programisty. Spotkania, spotkania i trochę kodzenia. W książęce bardzo dobrze ukazany jest podział ról podczas tworzenia strony/programu. Bezcenne są też rady zwłaszcza odnośnie samej organizacji pracy, czy też nauki, które ciężko by uzyskać od programistów 15k (pdk.

Lukasz | 2017-02-10
Przeczytana: 08 lutego 2017

Ogolnie uwazam ksiazke za dobra pozycje - wszystko zebrane w jedno miejsce. Zawsze mozna cos dodac ale to mozna stworzyc biblie :-). E book idealnie trafiony dla osob ktore wchodza w programowanie. Polecam

Przemek Boniarczyk | 2017-09-27
Przeczytana: 2016 rok

Świetny poradnik dla początkujących programistów.Swego rodzaju niezbędnik, na początku kariery.Chyba jedyna,tego typu pozycja na rynku.Polecam!

Marcin | 2017-12-15
Przeczytana: 09 grudnia 2017

Junior Developer całkiem dobrą i przyjemną pozycją. Jeśli jesteś początkującym programistą, masz wiele pytań i wątpliwości, szczególnie przed próbą podjęcia pierwszej pracy, to ta książka będzie dobrym przewodnikiem. Niesie wiele niezbędnych dla początkującego informacji. Jeśli autora mało kojarzysz i nie śledzisz jego działalności to prawdopodobnie z książki wyciągniesz najwięcej.

Dzięki niej ukierunkujesz swoje przyszłe działania związane drogą do pierwszej pracy. Dla jasności - z książki nie nauczysz się konkretnych rzeczy, które są wymagane do zostania Junior Developerem, tylko zostaniesz nakierowany na dobrą drogę, gdzie sam powinieneś podjąć działania.

Pełna recenzja na moim blogu:
devcave.pl/recenzje/recenzja-ksiazki-junior-developer-mateusz-kupilas

DarnokOk | 2016-04-29
Przeczytana: 29 kwietnia 2016

Książka nakreśliła mi czym powinienem się w najbliższym czasie zająć. Pisana prostym i przejrzystym językiem; na pewno będzie wsparciem dla programistów-hobbystów bez żadnego doświadczenia zawodowego. Zawarte tu rady - pomimo, że niektórym mogą wydać się oczywiste - ułatwią uzmysłowienie sobie "gdzie stoję", "co już umiem" i "nad czym jeszcze muszę popracować". Dodatkowo; połknąć ją można w jeden dzień, więc bardzo łatwo z niej sporządzić notatki.

MaeraFey | 2017-08-26

Junior Developer to poradnik autorstwa Mateusza Kupilasa. Jest on adresowany do osób zastanawiających się nad karierą informatyka. Odpowiada on na takie pytania jak: czy warto iść na studia?, jak uczyć się samodzielnie?, co powinien wiedzieć początkujący programista?, a także: czy praca informatyka na pewno jest dla mnie?

Pełna recenzja: https://youtu.be/etfzByzu2FQ

| 2016-04-16
Przeczytana: 16 kwietnia 2016

Właśnie skończyłem czytać tą książkę. Świetne, praktyczne podejście do tematu. Mimo 150 stron pochłonąłem ją błyskawicznie. Mateusz skupia się na samych konkretach, myślę, że powinien ją przeczytać każdy początkujący programista jak i również osoby, które dopiero co myślą o wybraniu tej ścieżki kariery. Mocne 9/10, książka jest bezkonkurencyjna na rynku polskim.

Wuesk | 2016-07-20
Przeczytana: 20 lipca 2016

E-book rewelacyjny! Zdecydowanie polecam początkującym! Pomaga wyznaczyć sobie cele, które potrzebne są do nauki by zdobyć pierwszą pracę i przybliża jakich zagadnień trzeba się do niej nauczyć.
Jedyne co bym zmienił to kupił bym wersję drukowaną !!:)

Napisana prostym językiem i bardzo wciągająca! Gratulacje dla Autora!!