Okładka książki Junior Developer. Wszystko, co trzeba wiedzieć, by zacząć pracę jako programista
Mateusz Kupilas Wydawnictwo: Kupilas Media Mateusz Kupilas informatyka, matematyka
informatyka, matematyka
Kupilas Media Mateusz Kupilas
2017-05-15
2016-04-13
java developer programowanie

Zdecydowanie dobra pozycja dla kogoś kto chce zacząć w IT. Proste odpowiedzi na podstawowe pytania, ćwiczenia do wykonania, porady jak przygotować się na interview, jak również dlaczego ... nie warto iść do IT. Dwie osoby którym podesłałem tą pozycję już pracują. Jedna jako junior, druga jako sacrum master

Książka dobra. Zdecydowanie warto kupić i przeczytać. Ma kilka elementów, które mnie osobiście raziły w oczy (w tym zbyt luźny język). Na plus wielość zagadnień, na minus ich momentami marginalny opis. Fajny pomysł z ostatnim rozdziałem z przytoczeniem pierwszych projektów kilku programistów. Mocne 6.

Książka dla początkujących programistów, chcących się wdrożyć w świat programowania. Tak właściwie jest to skrótowy opis, co powinien umieć junior, lecz sama książka nie wyjaśnia tych wszystkich zagadnień i trzeba się ich nauczyć całkowicie we własnym zakresie, zatem jeśli ktoś poszukuje gotowego kompendium, to nie ma tutaj czego poszukiwać. Napisana jest za to luźnym językiem, więc czyta się bardzo szybko, ale jednocześnie można dostrzec kilka pomniejszych błędów w tekście. W książce zawarte są również odpowiedzi na podstawowe pytania, które mogłaby zadać początkująca osoba. Na koniec pokazano także zadania, które programiści otrzymali na start - wszystkie się różnią, aczkolwiek można się domyślić, że każdy na początek dostanie coś, czego się nie spodziewa i tak.

Podobną publikacją jest "Roadmapa programisty" Kamila Brzezińskiego, ale jest to aktualniejsza pozycja, zawierająca także linki do 40 filmików na kanale autora, które jeszcze bardziej omawiają przedstawiane zagadnienia. Chociaż równie dobrze można je samemu sobie wyszukać, ale stanowią bardzo ciekawe dopełnienie książki.
Szczerze mówiąc w Internecie można znaleźć mnóstwo grafik przedstawiających ścieżkę rozwoju programisty, dlatego płacenie za przewodniki, które są tylko drogowskazami jest tak naprawdę wyrzucaniem pieniędzy, gdyż cała dalsza nauka zależy już od uczących się osób, a nie jest zawarta w takich książkach. O wiele lepiej po prostu kupić książkę/kurs programowania i faktycznie pozyskać praktyczną wiedzę. Co nie znaczy, że tego typu przewodniki są bezużyteczne, gdyż niektórzy lubią od razu podstawione odpowiedzi na podstawowe pytania, no ale wszystkie można odnaleźć w sieci.

Dobra książka dla ludzi aspirujących na początkującego programistę. Porusza chyba każdy aspekt pracy i wskazuje kierunek w jaki sposób się przygotować do takiej pracy.

Napisana w przystępnym i prostym językiem. Można przeczytać w dwa trzy wieczory.

Dobra książka do przeczytania przed przystępowaniem do pierwszej pracy w IT. Dużo w niej dobrych porad i wskazówek.

Warto przeczytać zwłaszcza dla początkujących informatyków.

Polecam przeczytanie mojej recenzji tej książki na moich blogu:

1. https://mstem.net/pl/junior-developer-ksiazka/

Pozdrawiam :-).

Warto przeczytać zwłaszcza dla początkujących informatyków.

Polecam przeczytanie mojej recenzji tej książki na moich blogu:

1. https://mstem.net/pl/junior-developer-ksiazka/

Pozdrawiam :-).

Merytorycznie książka jest rewelacyjna. Tylko czemu tak mało? Każdy z zarysowanych tematów można by rozwinąć. Zbyt swobodna miejscami stylistyka autora trochę mnie jednak raziła. Może książce by jednak pomogło trochę więcej powagi, a może po prostu stary piernik ze mnie.

Pozycja zdecydowanie dla osób zaczynających przygodę z programowaniem i aspirujących na pozycję "Junior Developera".

Na plus uniwersalność - nie tylko przyszły programista Javy znajdzie tu coś dla siebie, równie dobrze niemało z niej wynieść może osoba chcąca pracować w innym języku / technologii. Dla samego juniora pozycja niestety średnio przydatna, porusza wiele oczywistych kwestii (np. jak googlować, co może być przydatnymi wskazówkami dla osób spoza branży). Męczy też nieco język i sposób tworzenia zdań. Jasne, w końcu autor to programista a nie polonista. Samą książkę czyta się szybko,

Jak kogoś ciekawi praca programisty i jest na początku drogi, książka ta jest dobrym startem -poruszone są tutaj najważniejsze kwestie związane z pierwszą pracą. Dla kogoś kto już zaczął pracę zdecydowanie lepszym wyborem będzie "Mistrz czystego kodu".

Bardzo fajna książka dla ludzi, którzy nie lubią tracić czasu. Wszystko jest napisane w formie skompresowanej na tyle aby wynieść z niej jak najwięcej najpotrzebniejszych informacji jednocześnie się nie nudząc. Oczywiście czytanie jej ma sens głównie w momencie przygotowywania się do zawodu Junior Developera.

Spoko książka dla ludzi którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z programowaniem i chcą się dowiedzieć jak się do tego zabrać, oraz czego mniej więcej mogą się spodziewać w pierwszej pracy.

Książkę zakupiłem jeszcze w przedsprzedaży. Warta przeczytania dla "laika", który chce wejść w świat programowania i poznać podstawy tego świata. Bardzo lekko się czyta