Rumpole z Old Bailey

Rumpole of the Bailey
humor, prawnicy
literatura piękna
Lina

Zbiór opowiadań. KTO ustrzegł od więzienia Jima Timsona, młodzieńca z dobrej rodziny południowolondyńskich przestępców? KTO deklamował Wordswortha pięknej handlarce narkotyków? KTO żyjąc z owoców zbrodni, nie cofnął się nawet przed gwałtem? KTO odkrył ponurą tajemnicę rozkładu małżeństwa Thrippów? KTO nie uwierzył w czyste ręce "Brudnego" inspektora Dickersona? KTO nie uląkł się nawet...

Zbiór opowiadań.

KTO deklamował Wordswortha pięknej handlarce narkotyków?
KTO żyjąc z owoców zbrodni, nie cofnął się nawet przed gwałtem?
KTO odkrył ponurą tajemnicę rozkładu małżeństwa Thrippów?
KTO nie uwierzył w czyste ręce "Brudnego" inspektora Dickersona?
KTO nie uląkł się nawet straszliwych Braci Delgardo?

Rumpole z Old Bailey!

źródło opisu: okładka

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Lina | 2016-04-11

To jedyna książka z cyklu o Rumpole'u tłumaczona na język polski. Nie wiem, dlaczego - seria jest rewelacyjna, doczekała się popularnego serialu. Bohaterem jest adwokat Rumpole, każde z opowiadań ma trzy wątki: prywatne perypetie bohatera, w tym zmagania z żoną (She Who Must Be Obeyed) i niejednym upartym sędzią, zawirowania i intrygi w kancelarii prawniczej, do której należy, oraz wątek klientów, których akurat broni z lepszym lub gorszym skutkiem i dochodzenia prawdy w ich sprawie. Wszystko z humorem najwyższej klasy. Polecam gorąco całą serię!