Cały rok wśród ptaków

Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy Kreator
ptaki, ornitologia, ptak,
flora i fauna
Beata-Chiara

Książka opowiada o ptakach, lecz nie jest to żaden leksykon czy przewodnik po gatunkach. Przeznaczony przede wszystkim dla początkujących obserwatorów ptaków, opowiada o gatunkach ptakow z miejsc takich jak: Lipsk nad Biebrzą, Goniądz, Osowiec, okolice znajdujące się wzdłuż biegu Narwii. Książka zawiera fotografie Wiktora Wołkowa oraz ilustracje namalowane przez Autorkę.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

nymphe | 2016-09-14
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 09 września 2016

Opowieść.
Całkiem „do przeczytania”, choć nagromadzenie cudzysłowów było dla mnie pewnym wyzwaniem;) Znajdziemy tu dużo metafor czyniących tekst poetycką opowieścią o wędrówkach w dolinach wielkich rzek, niemniej wydaje mi się że obyłyby się one bez tak „dosłownego” ich podkreślania tymi środkami interpunkcyjnymi.

Dla kogo taka książką? Myślę że dla :
- szukających natchnienia do podróży (i do porannego wstawania, które przy obserwowaniu ptaków jest dosyć wskazane;)
- chcących dowiedzieć się o ciekawych miejscach na rozlewiskach Bugu i Narwi,
- wydaje mi się, że dla osób mających już jakieś pobieżne rozeznanie wśród ptaków. Znajdziemy tu dużo opisów porównań, ale zdjęć z którymi moglibyśmy je porównać jest symboliczna liczba (są za to ciekawe przedstawiania ptasich bohaterów wykonane przez autorkę). Nie wiem, czy by mi to pasowało, gdybym choć części ptaków nie kojarzyła, a i tak wolałabym mieć ilustrację. Chyba że ktoś da radę czytać dwie książki na raz - tu z dodatkiem atlasu...