joannalech, poezja, wiersz, wierszem

Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 07 kwietnia 2016

Iliana | 2016-04-01
Przeczytana: 01 kwietnia 2016

O życiu najdosadniej. O życiu najdobitniej, o ludzkich słabościach, pragnieniach, a nawet marzeniach. O snach i uczuciach ukrytych gdzieś na dnie duszy, czy serca. O ludzkiej egzystencji. To poezja pełna metafor, odrzucająca kamuflowanie w skorupie piękna, czy lirycznych wersów. Autorka odrywa nasze śmiertelne tajemnice, a my, jako odbiorcy próbujemy je zgłębiać z każdym wersem i emocją z niej wychodzącą. To swoisty żywioł słów, trans i modlitwa jednocześnie, to język o indywidualnym kodzie. A śmiertelność to przecież my – ludzie – nasza miłość, nasz ból, nasz świat, ciało, stworzenie, my – metafizyczni, unoszący się nad larum życia.

Zapraszam na całą recenzję na:

Zawsze jest rozwiązanie, tylko nie takie łatwe, jak byśmy chcieli – wywiad z Joanną Lech

Świat nie jest czarno-biały, więc nie jest ani zły, ani dobry. Ludzie noszą w sobie ciężar wszystkiego, co przeżyli, i nie powinniśmy ich pochopnie oceniać. W określonych okolicznościach każdy jest zdolny do najgorszego. Albo do najlepszego – mówi Joanna Lech, poetka i prozaiczka, dwukrotnie nominowana do Nagrody Literackiej Nike.