Skrzydlata magia

Wydawnictwo: Amber
Winged magic
837169203X
Joanna

Od Autorki Studia nad ptakami intrygowały ornitologów od stuleci. Nikt naprawdę nie wie, dlaczego niektóre gatunki podróżują trzy tysiące mil nieprzerwanym lotem, podczas gdy kuropatwa i bażant oddalają się najwyżej o 3 mile od miejsca swojego urodzenia. Marzec w Anglii jest miesiącem najbardziej masowego przemieszczania się ptaków. Kruki olbrzymie wysiadują w tysięcznych gromadach, aby po...

Od Autorki
Marzec w Anglii jest miesiącem najbardziej masowego przemieszczania się ptaków. Kruki olbrzymie wysiadują w tysięcznych gromadach, aby po upływie zimy rozproszę na wszystkie strony. Obce kruki odlatują do Skandynawii i Niemiec, natomiast gatunki tutejsze zaczynają zakładać gniazda.
Malusieńki strzyżyk jest migrantem, który pozostaje w Anglii do jesieni, następnie udaje się do południowej Francji i Hiszpanii. Przelatuje nad Morzem Śródziemnym i, wykorzystując sobie znane tylko zdolności nawigacyjne, dociera do Sahary, i dalej w głąb kontynentu afrykańskiego.
Jaskółki opuszczają Anglię we wrześniu, spędzając siedem lub osiem miesięcy w Kraal w Afryce.
Co daje im tak fantastyczne wyczucie kierunku, nie znane Cabotowi czy Da Gammie?

źródło opisu: Amber, 1997.

źródło okładki: Skan własny

tę książkę wzięłam ze sobą w podróż busem... myślałam, że skoro jest cienka i ma całkiem duże litery szybko pójdzie... jednak! książkę czytało mi się tragicznie ciężko. język bardzo prosty, teksty i bohaterowie niesamowicie działające na nerwy... no po prostu dla mnie tragedia... zero rozbudowania może dla staruszek łaknących prostych romansów sprzed lat, to idealna książka ale dla mnie nie do przyjęcia -_- czytałam lepsze... a do tej autorki raczej już nie sięgnę.