Zgłosuj na książki roku 2017

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe UAM w Poznaniu
9788323220183
meteoryty, Morasko, geologia, Poznań
Tethis

Publikacja skierowana do specjalistów z różnych dziedzin wiedzy o Ziemi, a także turystów odwiedzających Poznań. Stolica Wielkopolski oferuje nie tylko walory historyczno-kulturowe i archeologiczno-architektoniczne, ale także nad wyraz interesujące znamiona krajobrazu. Rezerwat Meteoryt Morasko, o skomplikowanym zapisie procesów glacjalnych, odsłania również skutki zjawisk kosmicznych. Są nimi znajdowane już od niemal 100 lat żelazne meteoryty oraz kilka impaktytowych kraterów. Morasko jest jednym z kilkunastu zaledwie miejsc na Ziemi, gdzie istnieje pozaziemska materia i czytelne są morfologiczne skutki jej upadku.

źródło opisu: Wydawnictwo Naukowe UAM, 2009

źródło okładki: Zdjęcie autorskie