Schwytana gwiazda

Okładka książki Schwytana gwiazda Nora Roberts
Okładka książki Schwytana gwiazda
Nora Roberts Wydawnictwo: HarperCollins Cykl: Niebieski diament (tom 2) Seria: Książki o miłości - Nora Roberts literatura piękna
Niebieski diament (tom 2)
Książki o miłości - Nora Roberts
Captive star
HarperCollins
2015-12-21
1999-01-01
Krystyna Klejn

Ponowne spotkanie z Norą Roberts.

Drugi tom cyklu "Niebieski diament".

Główną bohaterką "Schwytanej gwiazdy" jest MJ O'Leary, rudowłosa Irlandka. Prowadzi swój własny bar i wpada w kłopoty z powodu diamentu, wysłanego przez jej przyjaciółkę Bailey.

W takich okolicznościach, poznaje Jacka Dakotę, który na nią poluje. Jednak po pewnym czasie zdaje sobie sprawę, że MJ nie powiedziała mu całej prawdy. Dlatego zabiera ją ze sobą i wtedy MJ zdaje sobie sprawę, że musi zaufać Jackowi.

Książka mi się podobała. Bardzo lubię czytać książki Nory Roberts. Pozostaje mi sięgnąć po trzecią część.

Polecam!

Ponowne spotkanie z Norą Roberts.

Drugi tom cyklu "Niebieski diament".

Muszę przyznać, że ta seria zaczyna podobać mi się coraz bardziej. A to za sprawą pary głównych bohaterów drugiej części: Jacka i MJ.

Mam wielką słabość do literackich łobuzów. Dlatego w "Ogniem i mieczem" kibicowałam Bohunowi i dlatego z miejsca pokochałam łowcę nagród ścigajacego MJ.

Jack jest jak taki niepokorny kocur z pokancerowanymi uszami. Taki, który przychodzi i odchodzi kiedy chce. Wdaje się w bójki i zawsze wygrywa. Nie zawsze jednak gra fair. Zdaje się, że tym razem trafila kosa na kamień, bo rudowłosa Irlandka MJ jest jego żeńską wersją.

Tych dwoje nie pozabijało się jedynie cudem. Choć ich uczucie rozwinęło się błyskawicznie, nie zapałali do siebie miłością od pierwszego wejrzenia. To stało się później. Gdzieś między obrzucaniem się nawzajem obelgami, a wspólną walką o życie.

Nora Roberts połączyła bohaterów o trudnych charaktetach. Na dodatek sytuacja, w której się znaleźli też nie należy do najłatwiejszych: pościgi samochodowe, walka wręcz, strzelaniny. Historia w sam raz na jesienny wieczór pod kocem.

Jeżeli lubicie autorkę, to polecam tę książkę. Jest to kolejna jej powieść o miłości, dokładnie w jej stylu i klimacie. Jeżeli natomiast nie przepadacie za takimi historiami dosłownie rzecz ujmując : instant love to nie jest to książka dla Was ;)

Ciekawa z uwagi na początkowy zwrot akcji, chociaż pierwszy tom wydawał mi się ciekawszy pod względem pomysłu na fabułę. Dobrze jest także ją czytać tuż po pierwszym tomie z uwagi na smaczki w fabule, które możemy porównywać do siebie np. obecność w różnych miejscach w podobnym czasie. W związku z tymi smaczkami ładnie zazębia się z pierwszą:)

Bardzo chciałam się wczuć w tą książkę ... niestety nie udało się. Nie wiem może się zestarzałam i jestem mniej naiwna? Ale w jaki sposób ma do mnie przemówić romans w którym bohaterowie wyznają sobie miłość po (UWAGA!) 2 dniach. Ja jestem w stanie zrozumieć wiele absurdów, w końcu romans to nie jest jakaś górnolotna literatura. Niestety tego było dla mnie za wiele. Lubię książki Nory Roberts, ta jednak nie przypadła mi do gustu.

No to dziś skończyłam czytać książkę :) nie powiem wciągnęła Mnie bardzo. Losy bohaterów były ciekawe nawet bardzo bo w końcu przy takich przypadkowych spotkaniach ludzie są dla siebie już ważni czyż nie ?
Książka super opisana czasem wrażenie Miałam, że obserwowałam to z boku hmm warto było się zagłębić w tej książce a już nie mogę się następnej doczekać kiedy już wszystkie trzy przyjaciółki się spotkają i ten cudny kamień połączą w całość :-) ... no to chyba tyle xD

Jack D ma odnaleźć MJ O'Leary. Dziewczyna okazuje się ostrą, interesującą istotą, która ma problemy... ktoś chce dostać ją i niebieski diament, który dostała od przyjaciółki na przechowanie. Jack postanawia jej pomóc. Razem postanawiają odnaleźć przyjaciółki MJ-Bailey i Grace oraz rozwikłać zagadkę diamentu.
Szukając przyjaciółek MJ odnajduje również swoją drugą połówkę.
Zdradza również Jackowi swoją tajemnicę. Jaką? Przeczytajcie sami...
"Schwytana Gwiazda" to zgrabnie napisane połączenie romansu i kryminału.
Ciekawa jestem losów Grace, dlatego na pewno sięgnę po trzecią część cyklu.

Szukając przyjaciółek MJ odnajduje również swoją drugą...

Bardzo fajnie, że akcja rozgrywa się równolegle z akcją pierwszej części

Bardzo fajnie, że akcja rozgrywa się równolegle z akcją pierwszej części

• Nora Roberts
  • Ebooki
  • Romans
  • Harlequin

Dodaj cytat z książki Schwytana gwiazda