Ekonomika kultury. Od teorii do praktyki

Wydawnictwo: Narodowe Centrum Kultury
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
bastkk

Zjawiska i prawidłowości ekonomiczne występujące w kulturze i jej przemysłach stały się przedmiotem dyskusji podczas międzynarodowej konferencji `Ekonomika kultury - od teorii do praktyki` zorganizowanej 29 listopada 2010 r. w Warszawie przez Instytut Adama Mickiewicza i Narodowe Centrum Kultury we współpracy z SWPS i Fundacją Pro Cultura. Międzynarodowi eksperci - m.in. David Throsby i Philippe Kern - podjęli próbę zdefiniowania ekonomiki kultury, opisu ewolucji jej znaczenia i nakreślenia nowych obszarów interwencji kulturalnych. Dowodzili znaczenia kultury w gospodarce europejskiej oraz dyskutowali nad zagadnieniem jej monitorowania. Poddali również ocenie przykład Polski, gdzie przez ostatnie 20 lat podejmowane są próby reform organizowania i finansowania działalności kulturalnej. Niniejsza publikacja stanowi merytoryczne podsumowanie konferencji.

bastkk | 2016-01-24
Przeczytana: 24 stycznia 2016

W zalewie ekonomicznej gadaniny o kulturze w końcu pozycja, która problem ekonomiki kultury podejmuje z perspektywy nie-akademików. Bez kompleksów i osiadania na bezpiecznych pozycjach (charakterystycznych dla opracowań naukowych) głosami autorów diagnozuje problemy i sposoby rozwiązania kwestii postrzegania funkcjonowania kultury na rynku i w polityce kulturowej.

Elvyra | 2018-04-27
Elles | 2016-01-25