Kazimierzu, skąd ta forsa?

Okładka książki Kazimierzu, skąd ta forsa?
Grażyna BąkiewiczArtur Nowicki Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Cykl: Ale historia... (tom 2) literatura młodzieżowa
224 str. 3 godz. 44 min.
Kategoria:
literatura młodzieżowa
Cykl:
Ale historia... (tom 2)
Wydawnictwo:
Nasza Księgarnia
Data wydania:
2016-03-16
Data 1. wyd. pol.:
2016-03-16
Liczba stron:
224
Czas czytania
3 godz. 44 min.
Język:
polski
ISBN:
9788310129758
Tagi:
literatura polska Artur Nowicki fakty historyczne ciekawostki Kazimierz Wielki
Średnia ocen

                7,8 7,8 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Okładka książki Pucio. Zabawy gestem i dźwiękiem Marta Galewska-Kustra, Joanna Kłos
Ocena 8,3
Pucio. Zabawy ... Marta Galewska-Kust...
Okładka książki Opowiem ci, mamo, skąd się bierze miód Katarzyna Bajerowicz, Marcin Brykczyński
Ocena 7,9
Opowiem ci, ma... Katarzyna Bajerowic...
Okładka książki 104-piętrowy domek na drzewie Terry Denton, Andy Griffiths
Ocena 8,4
104-piętrowy d... Terry Denton, Andy ...

Oceny

Średnia ocen
7,8 / 10
106 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
6142
3443

Na półkach:

Zastanawialiście się kiedyś jak w przyszłości może wyglądać szkoła, w jaki sposób dzieci będą się uczyły? Grażyna Bąkiewicz zaprasza swoich czytelników do przygody z innym poznawaniem historii. Dzieci nie ograniczają się do czytania nudnych podręczników, czas jest rozciągły, istnieją ławki do przenoszenia w czasie. W pierwszej książce z serii "Ale historia" Aleks przybliżył młodym czytelnikom tajniki dziejów Mieszka I. W kolejną podróż zabiera nas dwunastoletnia Zuza (Aleksa koleżanka z klasy) posiadająca niezwykłe umiejętności, pełna pasji, poczucia humoru, bardzo inteligentna, uparta i sprytna. Stara się być jak najlepszą uczennicą, ponieważ marzy o łapaniu promieni słonecznych do wiadra. Jest to zajęcie niesamowicie trudne i dziewczynka pragnie udowodnić rodzicom, że można pracować inaczej, efektywniej, radośniej. Z tego powody zdobywa kolejne elementy wyposażenia i stara się być bardzo aktywna w szkole, by rodzice chcieli kupić jej kolejne rzeczy. Do szkoły idzie w bojowym nastroju: zdobędzie same piątki.
Jedną z lekcji jest prowadzona przez pana Cebulę (przyczynę przezwiska wyjaśniono w pierwszej części) historia, na której młodzież wysyłana jest do odległych czasów, poznają dzieje przez obserwacje, udział w wydarzeniach. Przed wyprawą są przepytywani, aby mieli świadomość w jakich czasach wylądują. Rozmowy z uczniami wyłaniają problem, którego rozwiązania będą szukać w przeszłości. Tym razem jest nim źródło dochodów Kazimierza Wielkiego. Wszystko zaczęło się od znanego powiedzenia, że władca zastał Polskę drewnianą a zostawił murowaną. Nauczyciel każe dzieciom znaleźć źródło sądów.
Gromadka dzieci ląduje w średniowieczu, w którym miasta cuchną, grasują bandy zbójów, kobiety nie mają żadnych praw i nie mogą się uczyć. Przemierzają średniowiecznymi, niebezpiecznymi traktami, uczestniczą w życiu ludzi, poznają ich problemy, a nawet trafiają do ciemnych lochów. Przy okazji poznają podział społeczny, prawo, dowiedzą się w jaki sposób król wprowadza zmiany i dba o swoich poddanych. Poznają też legendy o królu wędrującym w chłopskim stroju i wypytującym poddanych czy żyje im się dobrze. Dowiedzą się też dlaczego prawo targowe było tak bardzo ważne dla miast. Po wielu interesujących, czasami niebezpiecznych przygodach mogą zamienić kilka słów z królem Kazimierzem Wielkim.
Jedynym minusem jest opis zjadania przez dzieci gotowanych ziemniaków... niestety nie te czasy.
Dynamiczna akcja, spora dawka historii, nowa technologia, podróże w czasie, średniowiecze, rozwiązywanie zagadek, czyli w jednej książce wszystko, co dzieci lubią. Interesującym i wzbogacającym dodatkiem do fabuły są komiksy wplecione w prozę.
Książkę polecam wszystkim uczniom szkoły podstawowej.

Zastanawialiście się kiedyś jak w przyszłości może wyglądać szkoła, w jaki sposób dzieci będą się uczyły? Grażyna Bąkiewicz zaprasza swoich czytelników do przygody z innym poznawaniem historii. Dzieci nie ograniczają się do czytania nudnych podręczników, czas jest rozciągły, istnieją ławki do przenoszenia w czasie. W pierwszej książce z serii "Ale historia" Aleks...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    137
  • Chcę przeczytać
    70
  • Posiadam
    18
  • 2022
    4
  • Audiobook
    4
  • Teraz czytam
    3
  • Historyczne
    2
  • Audiobooki
    2
  • Literatura polska
    2
  • 2018
    2

Cytaty

Więcej
Grażyna Bąkiewicz Kazimierzu, skąd ta forsa? Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także