Otchłań

Cykl: Nevermore (tom 3)
Wydawnictwo: Jaguar
Oblivion
raven

Dla Isobel Lanley cienka linia pomiędzy życiem a śmiercią zatarła się już dawno. Po spotkaniu z Varenem, które omal nie zakończyło się jej śmiercią, dziewczyna boi się wracać do niebezpiecznego świata snu. Ale koszmary powracają i zaczynają się wplatać w rzeczywistość, nie pozostawiając jej wyboru. Ciemność Varena znowu zagraża nie tylko jej, ale całemu światu, który może pochłonąć. Isobel...

Isobel obawia się o swoje codzienne życie, o swoje zdrowe zmysły i o Varena – szczególnie po nowej stracie, jaka go dotknęła. Co gorsza, upiorna Lilith pragnie zatrzymać chłopaka dla siebie i zrobi wszystko, by się jej nie wymknął – naprawdę wszystko.

Czy Isobel ma szansę na szczęśliwe zakończenie? Światy się stapiają, a losy się krzyżują w zapierającym dech w piersiach finale trylogii „”Nevermore””.”

źródło opisu: Wydawnictwo Jaguar

źródło okładki: Wydawnictwo Jaguar

AngelFire | 2016-05-16
Przeczytana: 15 maja 2016

"Chociaż wiem,że nie powinnam cię nadal kochać,chociaż wiem,że to ostatnie uczucie,jakie powinnam do ciebie żywić- chciałabym ci powiedzieć,że Cię kocham."

Isobel Lanley przeszła już w swoim życiu tak wiele,a przejdzie jeszcze więcej.Pomimo bólu i cierpienia wciąż ma nadzieję,że miłość zwycięży i zwróci jej ukochanego.Choć jej pragnieniem jest zapomnienie,nie potrafi się pozbyć wspomnieć,zarówno tych dobrych jak i tych złych.Bo mimo wszystko to właśnie one wciąż łączą ją z Varenem i nie potrafi z nich zrezygnować.Po raz kolejny musi się też wejść do świata snów i walczyć z całych sił aby pokonać każde zł,które stanie jej na drodze.I znaleźć to co dobre.Przede wszystkim musi wygrać i przegnać ciemność,która opętała Varena.

"Myślałem,że już cię skreśliłem."

Dla Varena nie jest to też łatwa sytuacja.Jego demony wyszły na zewnątrz i przejęły nad nim kontrolę.A jego światło zamieniło się w mrok i dręczy go koszmarami i o tym co zrobił jedynej osobie,którą kochał,i która miała dla...

Kate | 2016-04-14

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Czekałam na polskie wydanie "Otchłani", a czekanie się dłużyło bo byłam bardzo ciekawa, w jaki sposób trylogia zostanie zakończona.

Zacznę od minusów, moim zdaniem wadą jest znaczne przyspieszenie akcji, w porównaniu do poprzednich tomów, oraz to, że większość wydarzeń zostało ubitych w jednym dniu z życia bohaterów. Poza tym charakter Isobel nie został zbudowany konsekwentnie - czasem jest przedstawiana jako infantylna i nie najmądrzejsza, a czasem jako sprytna i szybko znajdująca wyjście z trudnych sytuacji. Ostatnia scena, w której zakochani spotykają w cukierni matkę Varena mogła zostać opisana w bardziej w rozbudowany sposób, jak dla mnie sytuacja jest za mało jasna.

Nie wiem do jakiej kategorii - plusów czy minusów - zaliczyć zakochanie głównych bohaterów, które nastąpiło niemal od pierwszego wejrzenia. Z jednej strony jest to czarujące i urocze. Nie ma co się oszukiwać, większość kobiet marzy o doświadczeniu takiego uczucia. Z drugiej strony tworzy to nieco fałszywy obraz...

Anna-mojeksiążki | 2016-06-09
Przeczytana: 09 czerwca 2016

Trzeci tom Nevermore mnie rozbroił.... Tak długo na niego czekałam i już koniec. Choć jestem usatysfakcjonowana i zachwycona cyklem. Autorka tak umiejętnie wplotła w fabułę cyklu dla młodzieży postać Edgara Allana Poe, że wierzę iż wielu zaraziła jego postacią i twórczością. To niezwykła, mroczna i tajemnicza osoba - uwielbiam jego twórczość i uwielbiam Nevermore :)

Isobel Lanley utraciła w innym wymiarze swego ukochanego Varena i nie może się z tym pogodzić. Ona poszukuje go pomiędzy światami, narażając się na niebezpieczeństwo i nic nie wróży jej sukcesu. Varen jest opętany przez Lilith, która wpoiła w jego umysł wiarę, że Isobel nie żyje. Otoczyła chłopaka jego sobowtórami i nie wypuszcza ze swych szponów i ze swego świata.
Varen poszukuje Isobel, nie odpuszcza ojciec ani macocha. Wszyscy liczą, że chłopak pojawi się na pogrzebie swego starego przyjaciela - niestety, tak się nie staje....
Isobel brata się z wrogiem, aby odnaleźć swego ukochanego.
Czy ich miłość okaże się...

Pentliczka | 2015-12-11
Przeczytana: 10 grudnia 2015

Kiepski tom. Seria świetnie się zapowiadała, niestety w tej części dostajemy papkę. Mam wrażenie, że Isobal wiecznie coś goni lub atakuje przez co napięcie gdzieś się gubi. Główna bohaterka dwoi się i troi żeby uratować chłopaka, który moim zdaniem jest raczej kiepskim materiałem na partnera. Wątki z Poe trochę ratują sytuacje, ale to jak widać zbyt mało.

Darsky | 2016-05-06
Przeczytana: 05 maja 2016

Długo czekałam na tom trzeci serii „Nevermore”, więc by umilić sobie czas czekania napisałam wiersz, w odpowiedzi na konkurs wydawnictwa Jaguar:

Za zasłoną czarnych włosów,
Zimny szmaragd jego oczu,
Niczym kruk – posłaniec śmierci,
Wrył się Varen w mej pamięci,
Senne mary, Noków pląsy,
I Edgara czarne wąsy,
Isobel w różowym dresie,
Co tom trzeci nam przyniesie?
„Nevermore” już komplet tworzy,
A Jaguar książki mnoży,
Niecierpliwie chcą dziś fani,
Przenieść się do snów w „Otchłani”.
***
I cóż takiego przyniósł mi tom trzeci? A no przyniósł mrok, fiolet i dużo popiołu. Przyniósł też ból, krew i łzy. Isobel, po wybudzeniu się ze śmierci klinicznej nie może sobie pozwolić na odpoczynek. Mimo że stara się nie zasypiać, zasłania lustra i z niepokojem spogląda na zegary to czuje całą sobą, że zespolenie się świata koszmarów z jej rzeczywistością to tylko kwestia czasu. Varen pogrążył się w swoim mroku głębiej niż dziewczyna początkowo sądziła. A podstępna i okrutna Lilith nie ma zamiaru...

kulturalna_szafa | 2016-06-05

Gdy na wszystkich w domu sen opadł ciężki i każdy zagłębił się w swojego umysłu psikusach, jeden dźwięk słychać wyraźnie i klarownie. Stron przewracanie nowej powieści. Nie znajdziecie w niej statków ale znajdziecie ducha. Nie znajdziecie piratów, ale dowiecie się co to miłość i cierpienie. Dlatego zapraszam Was do tej opowieści, bo chodź nie każdy ją zna, każdy poznać powinien, co się wydarzyło gdy kruk zakrakał „Nevermore”.

Nostalgia | 2016-06-18

Losy Isobel i Varena zachwyciły i poruszyły Mnie do głębi w dwóch pierwszych częściach. Trochę się jednak obawiałam, czy ostatni tom okaże się równie udany.

„Jego imię wciąż miało nad nią władzę przyzywania łez”.

Już w „Cieniach” cierpiałam z powodu dużo mniejszej obecności Varena. W pierwszym tomie po prostu go uwielbiałam. Był zupełnie inny niż większość głównych bohaterów. Cechowała go swoista głębia wypełniona mrokiem, bólem, tajemnicą i wyjątkowością, która na wskroś Mnie poruszyła i oczarowała. Nie rozumiem zatem, dlaczego teraz nie zrobił na Mnie takiego samego wrażenia. Wydawało Mi się, że gdzieś po drodze stracił wiele ze swojej osobowości, tak jakby sama autorka zdeformowała jego postać, a może wszystkiemu winna była jego znikoma obecność? Miałam też dość ciągnięcia wątku z jego brakiem wiary w Isobel, jakoby dziewczyna była tylko jego urojeniem, bo to już naprawdę stało się męczące. Do tego za dużo było Izzy, jej postać za bardzo dominowała w tej książce, spychając...

wwprost_123 | 2017-02-01
Przeczytana: 29 stycznia 2017

"Gdy światło w końcu zgaśnie, a zawsze gaśnie, ciemność pochłonie wszystko. Może to być twoja własna ciemność. Ciemność pochłania wszystko, ponieważ tak musi być. Dlatego też nie ma przed nią ucieczki."

W upartym dążeniu do celu Isobel otarła się o śmierć. Co boli bardziej od śmierci zadanej z ręki ukochanej osoby?
Mimo, iż wszystko co dziewczyna spotyka na swej drodze krzyczy do niej, by odpuściła ona ciągle ma nadzieję.Dręczące ją koszmary nie pozwalają zapomnieć... Nie bacząc na przeciwności losu po raz kolejny podejmuje ryzyko odzyskania Varena, które to w zasadzie jest misją samobójczą.
Magia Poego znów przeplata się ze światem rzeczywistym. W jaki sposób udowodnić, że jest prawdziwa? Że nie jest wyłącznie wytworem wyobraźni rozdartego między światami chłopaka? Słowa nie wystarczą...

Zakochałam się w tej serii od pierwszej książki. Tajemnica, zagadki cały klimat Nevermore nie pozwolił mi się od niej oderwać choćby na chwilę. "Otchłań" jest najbardziej mroczną ze...

LookBook | 2017-05-24
Przeczytana: 24 maja 2017

Gdy światło w końcu zgaśnie, a zawsze gaśnie, ciemność pochłonie wszystko. Może to być twoja własna ciemność. Ciemność pochłania wszystko, poniewaź tak musi być. Dlatego też nie ma przed nią ucieczki."

Dość długo czekałam na przeczytanie ostatniej części. I teraz żałuję, że nie zrobiłam tego wcześniej. Cudownie było znów wkroczyć do świata snu Varena i Isobel. Piękna i mroczna opowieść o wielkiej miłości przeplatana niesamowitymi cytatami Poego.
Zdecydowanie polecam.

comboometga | 2016-06-22
Przeczytana: 21 czerwca 2016

Finałowa część trylogii Nevermore mnie nie zawiodła. Ani przez chwilę nawet w taki sposób o niej nie myślałam, byłam do niej jak najlepiej nastawiona.
Ogromnie podoba mi się sposób, w jaki Kelly opisuje postacie, otoczenie i zachowanie natury - żywej i martwej. Kocham świat, który stworzyła i łatwo się w nim odnajduję, pomimo wielu zawirowań i zamieszania, które czasami ciężko ogarnąć rozumem.
Szkoda, że to już koniec.