Inteligencja koni

Tłumaczenie: Magdalena Grala-Kowalska
Wydawnictwo: Akademia Jeździecka
flora i fauna
Monika

Konie są sprytniejsze niż ci się wydaje! Najnowsze badania kognitywistyczne potwierdzają, że nie docenialiśmy dotąd inteligencji koni. Zwierzęta te potrafią równie sprawnie poruszać się po obszarze pojęć abstrakcyjnych, co po skomplikowanych relacjach stadnych. Niniejsza książka w obrazowy i przystępny sposób opisuje aktualne wyniki badań naukowych, mechanizmy uczenia się oraz ukryte...

Konie są sprytniejsze niż ci się wydaje!

Najnowsze badania kognitywistyczne potwierdzają, że nie docenialiśmy dotąd inteligencji koni. Zwierzęta te potrafią równie sprawnie poruszać się po obszarze pojęć abstrakcyjnych, co po skomplikowanych relacjach stadnych. Niniejsza książka w obrazowy i przystępny sposób opisuje aktualne wyniki badań naukowych, mechanizmy uczenia się oraz ukryte zdolności poznawcze koni.

Behawiorystka Marlitt Wendt od lat specjalizuje się w poznawaniu zdolności poznawczych i etologii koni. Swoje książki i prace naukowe poświęca porozumieniu pomiędzy koniem i człowiekiem, przekazując praktyczną wiedzę z zakresu uczenia się, komunikacji i pozytywnego szkolenia koni. Jej seminaria cieszą się ogromną popularnością w całej Europie.

Czy koń może dorównać inteligencją nie byle jakiej osobie, ale samemu Albertowi Einsteinowi? Ci, którzy zgłębią język koni i ich różnorodne możliwości będą mogli odpowiedzieć na to pytanie.

źródło opisu: akademiajezdziecka.pl

źródło okładki: akademiajezdziecka.pl

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!