Rasmus i włóczęga

Nasza Księgarnia
1959-01-01
1959-01-01
Irena Szuch-Wyszomirska

Czytałam jako osoba dorosła i najważniejsze co z tej historii wyniosłam, to potwierdzenie niesamowitej mocy pozytywnej kreacji dziecka. Dla mnie była to książka piękna i wzruszająca 😊

Super! Nie brakowało mi tutaj żadnego wątku - było zabawnie, trzymało w napięciu, czasami nawet wzruszało, a momentami robiło się strasznie (ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu). Wracam do tej książki co jakiś czas i nigdy się nie zawodzę.

Ciepła, piękna opowieść o samotnym i smutnym chłopcu, który pragnie miłości, własnego domu i rodziny. Pewnego dnia ucieka z Domu Dziecka i wyrusza w podróż, podczas której spotyka włóczęgę Oskara. Od tej pory tworzą całkiem zgrany duet włóczęgów i razem poszukują domu dla Rasmusa, doświadczając różnych przygód.

"Taki się czuję szczęśliwy w nogach- oznajmił, gdy błoto przeciskało mu się pomiędzy palcami.- Zresztą jestem szczęśliwy na całym ciele!"

"Taki się czuję szczęśliwy w nogach- oznajmił, gdy błoto...

Za to kochamy Astrid Lindgren. Przygoda, ciepłe uczucia, wzruszenie, świat jasnych wartości.

Jest to ciepła, przesympatyczna historia widziana oczyma 9-latka. Chłopiec pragnął tylko miłości i przynależności do rodziny. Uciekł z domu dziecka, aby poszukać zrozumienia, oraz kogoś kto go pokocha. Piękna historia pokazująca jak wystarczy niewiele, aby dziecko czuło się szczęśliwe.

Przepiękna książka, która uczy uczciwości, szacunku do innych ludzi i tego, że pieniądze w życiu nie są najważniejsze, że jest coś innego - miłość i przyjaźń.

Bardzo miła i wdzięczna historia o poszukiwaniach własnej rodziny przez chłopca, który postawił wszystko na jedną kartę.

Mądra, lekka i elegancka narracyjnie. Warto przeczytać dziecku.

Mądra, lekka i elegancka narracyjnie. Warto przeczytać dziecku.

Książka jest wciągająca, wzruszająca, zabawna i dobrze się kończy, aczkolwiek nie brakuje w niej akcji i momentami jest naprawdę ekscytująco.
Bardzo polecam, nie tylko dzieciom. Napewno się nie zawiedziecie :)

Bardzo polecam, nie tylko dzieciom. Napewno się nie zawiedziecie :)

Piękna opowieść o przyjaźni. Polecamy

Piękna opowieść o przyjaźni. Polecamy