Pięć opakowań (1993-2008)

Wydawnictwo: Biuro Literackie

Komplet książek Marty Podgórnik: Próby negocjacji, Paradiso, Długi maj i Dwa do jeden oraz siedemnaście premierowych tekstów. Osobista opowieść o rzeczach oczywistych. O nieprzystawalności różnych rzeczywistości. O tym, co się dzieje, gdy z nieprzystawalnością przychodzi się zmierzyć w przestrzeni życiowej, w przestrzeni języka. Próba odpowiedzi na pytanie jak i pod jakim wpływem będą się załamywać lub umacniać nasze strategie obrony przed innym, nowym, nieznanym.

Alex | 2010-12-05
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, Poezja
Przeczytana: kwiecień 2009

chętnie wracam. wiersze zawsze zaskakujące. oryginalną puentą, niebanalnym doborem słów. i nie tracą nic na kobiecości :-)

Dawid Staszczyk | 2016-04-14
rudowłosa | 2014-12-08