Maluj jak wielcy mistrzowie. Kopiowanie obrazów

Okładka książki Maluj jak wielcy mistrzowie. Kopiowanie obrazów Gabriel Martin
Okładka książki Maluj jak wielcy mistrzowie. Kopiowanie obrazów
Gabriel Martin Wydawnictwo: Arkady hobby
hobby
Pintar como los grandes Meastros
Arkady
2015-01-01
2015-01-01
Aleksandra Kuraszkiewicz
malarstwo sztuka

Autor pokazuje krok po kroku proces kopiowania znanych dzieł. Uczy jakich użyć akcesoriów i jakich użyć technik, w sposób jasny i zrozumiały tłumaczy każdy kolejny etap pracy nad danym obrazem. W książce znajdziemy masę ćwiczeń, które zadowolą zarówno debiutantów jak i doświadczonych już artystów. Nawet ci, którzy nie będą korzystać z niej w sposób praktyczny też wiele z niej wyniosą, bo dowiedzą się bardzo dużo o warsztacie, o tym jak powstawały dane dzieła sztuki. Dla mnie była to inspirująca lektura, która przyniosła mi dużo nowej wiedzy na temat sztuki i jej bohaterów.
Dodatkowym plusem jest dostęp do aplikacji mobilnej, która pozwoli na korzystanie z obszernej zawartości interaktywnej. Dzięki temu, każdy może wydrukować dany obraz, obejrzeć wideo na jego temat, a także zobaczyć inne dzieła wybranego artysty malowane tą samą technikę.

2098

Tę książkę znalazłam przypadkowo w empikowych wyprzedażach i okazała się udanym nabytkiem. Doskonała pomoc dla amatorów, którzy nie mieli okazji zapoznać się z technikami malowania w szkołach. Zasadniczo celem książki jest przekazanie wiedzy na temat kopiowania obrazów. Kopiując można poznać różnorodne techniki i metody tworzenia przy pomocy farb, ale także pasteli ( nie miałam na przykład pojęcia, że Degas swoje wspaniałe obrazy tworzył używając pasteli suchych, rozmywając je wodą lub mlekiem).
Pierwsza część książki to ogólne uwagi o malowaniu, dotyczące między innymi przygotowania podkładu, szkicu wstępnego, jego rozwinięcia, odpowiedniego doboru farb. Dalej mamy okazję dogłębnie zapoznać się ze szczegółami 14 znanych obrazów różnych malarzy, tworzonych w różnych epokach i różnymi technikami. Obraz pokazany jest w poszczególnych fazach jego tworzenia począwszy od szkicu wstępnego. Do tego szczegółowy opis jak i co kolejno należy zrobić, łącznie z dokładnym określeniem kolorów jakie trzeba połączyć na palecie, aby uzyskać zamierzony efekt. Na koniec jeszcze rozdział o patynowaniu, tworzeniu krakelury i werniksowaniu.
Dodatkowym plusem książki jest to, że kupując ją otrzymujemy kod umożliwiający korzystanie z zawartości interaktywnej. Jednak może nieco rozczarować się ktoś, kto przeczyta na okładce, że oto otrzymuje dostęp do “27 filmów instruktażowych online” i że dzięki temu prześledzi powstawanie obrazu od podstaw. Dostajemy króciutkie filmiki, dotyczące małych fragmentów tworzenia obrazu. Mimo to, jest to niewątpliwy plus książki, którą zdecydowanie Polecam.

nie działa aplikacja która miała być największa wartością dodana do książki zawierająca filmy instruktażowe

• Sztuka
  • Rysowanie i malowanie
  • Malowanie/rysowanie/decoupage
  • 2016

Dodaj cytat z książki Maluj jak wielcy mistrzowie. Kopiowanie obrazów