Maluj jak wielcy mistrzowie. Kopiowanie obrazów

Tłumaczenie: Aleksandra Kuraszkiewicz
Wydawnictwo: Arkady
Pintar como los grandes Meastros
malarstwo sztuka
hobby
Ishtir

Kopiowanie twórczości wielkich malarzy to nie tylko rodzaj ćwiczenia naśladowczego. Stanowi ono formę doskonalenia o wielkim znaczeniu dydaktycznym, metodę obserwacji, analizy i przyswojenia sobie środków technicznych używanych w wielkich dziełach z przeszłości. Niniejsza książka przeznaczona jest dla miłośników historii sztuki, dla tych, których oczarowało dawne malarstwo, dla doświadczonych artystów pragnących rozwijać swoje umiejętności lub poszerzyć znajomość technik, wreszcie dla wszystkich tych, którzy spragnieni są poznania nowej dziedziny sztuki.

Zawiera:

materiał multimedialny wykorzystujący rzeczywistość rozszerzoną

14 oryginalnych dzieł do wydruku

27 filmów instruktażowych

14 ćwiczeń przeprowadzonych krok po kroku

70 propozycji obrazów do dalszych ćwiczeń

źródło opisu: http://www.arkady.com.pl/product/31243.html

źródło okładki: http://www.arkady.com.pl/product/31243.html

Katarzyna | 2016-11-19

Autor pokazuje krok po kroku proces kopiowania znanych dzieł. Uczy jakich użyć akcesoriów i jakich użyć technik, w sposób jasny i zrozumiały tłumaczy każdy kolejny etap pracy nad danym obrazem. W książce znajdziemy masę ćwiczeń, które zadowolą zarówno debiutantów jak i doświadczonych już artystów. Nawet ci, którzy nie będą korzystać z niej w sposób praktyczny też wiele z niej wyniosą, bo dowiedzą się bardzo dużo o warsztacie, o tym jak powstawały dane dzieła sztuki. Dla mnie była to inspirująca lektura, która przyniosła mi dużo nowej wiedzy na temat sztuki i jej bohaterów.
Dodatkowym plusem jest dostęp do aplikacji mobilnej, która pozwoli na korzystanie z obszernej zawartości interaktywnej. Dzięki temu, każdy może wydrukować dany obraz, obejrzeć wideo na jego temat, a także zobaczyć inne dzieła wybranego artysty malowane tą samą technikę.

kodoga | 2016-01-23
Przeczytana: 23 stycznia 2016

Tę książkę znalazłam przypadkowo w empikowych wyprzedażach i okazała się udanym nabytkiem. Doskonała pomoc dla amatorów, którzy nie mieli okazji zapoznać się z technikami malowania w szkołach. Zasadniczo celem książki jest przekazanie wiedzy na temat kopiowania obrazów. Kopiując można poznać różnorodne techniki i metody tworzenia przy pomocy farb, ale także pasteli ( nie miałam na przykład pojęcia, że Degas swoje wspaniałe obrazy tworzył używając pasteli suchych, rozmywając je wodą lub mlekiem).
Pierwsza część książki to ogólne uwagi o malowaniu, dotyczące między innymi przygotowania podkładu, szkicu wstępnego, jego rozwinięcia, odpowiedniego doboru farb. Dalej mamy okazję dogłębnie zapoznać się ze szczegółami 14 znanych obrazów różnych malarzy, tworzonych w różnych epokach i różnymi technikami. Obraz pokazany jest w poszczególnych fazach jego tworzenia począwszy od szkicu wstępnego. Do tego szczegółowy opis jak i co kolejno należy zrobić, łącznie z dokładnym określeniem kolorów...